Gonitwa za pieniądzem to norma w aktualnych czasach

Chociaż stare przysłowie mówi , że „pieniądze szczęścia nie dają” to jednak patrząc na
teraźniejsze czasy można odnieść wrażenie, że bardzo straciło na autentyczności.

Fabryka

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com
telebim

Autor: Steven Straiton
Źródło: http://www.flickr.com
Cóż, dla ówczesnego człowieka finanse mają ogromną wartość. Czy jest możliwe się temu dziwić? Zapewne nie, ponieważ bez pieniędzy bardzo trudno poradzić sobie w okresie konsumpcjonizmu. Wszystko musimy zakupić, rachunki pożerają dużą część naszych wynagrodzeń, a samo wyżywienie najbliższych to niesłychanie ogromny koszt w obrębie miesiąca. Teraźniejsze czasy to także czas rywalizacji i to już od najwcześniejszych lat. O co rywalizujemy? W gruncie rzeczy o wszystko. O fajniejsze i droższe ubrania, okazalsze domy, nowocześniejsze samochody, lepsze wykształcenie – do tego współzawodnictwa odpowiednie finanse też okazują się oczywiście konieczne. Już w najmłodszych klasach szkoły podstawowej rodzice niezwykle chętnie zapisują swoje dzieci na dodatkowe zajęcia – naturalnie również odpłatne, aby maluch miał możliwość się realizować w określonym kierunku.

Czy omawiany artykuł jest według Ciebie fascynujący? Jeżeli tak, to kliknij także na pomocne notatki (http://jamorski.pl/odszkodowania/), które okażą się niezwykle pomocne.

Zakupujemy jak najdroższe ubrania, by nasze dziecko nie czuło się gorsze w grupie rówieśniczej. Ta gonitwa za wszystkim, jeszcze doskonalszym, fajniejszym pochłania nasze finanse w bardzo dużym stopniu, a żeby odrobić te koszty , pracujemy więcej i więcej.

Czy to się kiedyś odmieni? Bardzo trudno powiedzieć, ale obserwując współczesne czasy można pokusić się o stwierdzenie, iż to akurat pieniądz rządzi prawie wszystkim. Bez nich czujemy się gorsi, mniej wartościowi, niezaradni. To przekazujemy następnemu pokoleniu, zatem na pewno ono też tych zachowań bardzo szybko nie zmieni.