Gazetki promocyjne – jaki posiadają wpływ na konsumentów?

Gazetka reklamowa to broszurka służąca celom informacyjnym, przeznaczonym do szybkiego rozprowadzania, o objętości która odpowiada wielokrotności 4, 8 i 16 stron. Adresat reklamy ma możliwość wielorazowego korzystania z gazetki reklamowej, a w kontaktach z nadawcą może powoływać się na dane, które są w niej zawarte.

gazetki promocyjne

Źródło: pixabay.com

Głównym zadaniem gazetki reklamowej jest pokazanie towarów, które są dostępne w placówce. Gazetka promocyjna w zależności od sieci prezentuje paru, do kilkudziesięciu najlepszych propozycji z wybranego gatunku. Jest to najbardziej obszerne źródło informacji o produktach promocyjnych w kontaktach pomiędzy placówkami handlowymi, a konsumentami. Wyróżnia się to przeważnie krzykliwą i bogatą szatą graficzną podkreślającą wyjątkowość akcji. Zabieg ten ma na celu odróżnić ją od zwykłych akcji promocyjnych.

Gazetki reklamowe zapełnione są towarami najróżniejszych gatunków i różnych wytwórców. Dążeniem gazetki reklamowej jest doinformowani nowych kupujących o programie lojalnościowym, a stałych klientów o nowinkach i akcjach nietypowych z tym programem związanych. Gazetki są źródłem informacji na temat obowiązujących promocjach. Gazetki reklamowe są praktycznym nośnikiem wspomagającym dokonanie decyzji zakupowych. Gazetki bardzo dużą rolę odgrywają w przypadku sklepów oferujących elektronikę użytkową,ponieważ klienci bardzo chętnie korzystają z promocji.

Przygotowaliśmy dla Ciebie nowe przyciągające wiadomości na frapujący Cię temat. Przejdź do kolejnego artykułu oraz czytaj wpis druk etykiet samoprzylepnych.

Jako element komunikacji sklepu z kupującymi gazetka promocyjna jest kluczowym składnikiem działań marketingowych.

gazetki promocyjne

Źródło: pixabay.com

Gazetki z powodu niskiej ceny w porównaniu do innych sposobów marketingowych są bardzo atrakcyjne. Poza tym z powodu kształtu przekazują dużo więcej wiadomości.

Żeby gazetka promocyjna była skuteczna musi uwypuklać szczególnie atrakcyjne produkty z oferty. Gazetki promocyjne takie jak przykładowo dostępne na stronie to nieodłączny detal komunikacji marketingowej sprzedawcy z klientami. Informując o propozycji, zachęcają do pójścia do sklepu, co przynosi konkretny wzrost obrotów. W niedawnym czasie znaczenie gazetek promocyjnych rośnie. Można przewidywać, że na ogromnie konkurencyjnym rynku będzie to coraz mocniej wykorzystywany nośnik na pozyskanie kupujących i powiększenie własnych zysków.