Fundusze z Unii pomogły znaleźć gospodyniom zatrudnienie oraz zupełnie przemienić ich istnienie.

Kobiety znajdują się w szczególnie niepomyślnej sytuacji na rynku pracy. Macierzyństwo, wychowanie dzieci i zameldowanie na terenach wiejskich, to tylko wybrane trudności na drodze do znalezienia wyśnionego lub jakiegokolwiek zajęcia. Poza tym zdezaktualizowane kwalifikacje i wykształcenie w nadwyżkowych zawodach sprawiają, że kobiety nie mogą pochwalić się przed pracodawcami żadnymi cennymi kompetencjami.

Fundusze europejskie od dobrych kilku lat przeobrażają tę niewesołą rzeczywistość. Szkolenia przeprowadzone w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki uzupełniły braki w wykształceniu bądź zupełnie zmieniły zawód tysiąca bezrobotnych kobiet. Już samo wzięcie udziału w programie powodowało podniesienie samooceny uczestniczek, nawet jeśli kurs nie przewidywał zdobycia określonych kwalifikacji. Podobno nawet sama wizyta u fryzjera dodaje pewności siebie i tym samym może skutecznie pomóc w odszukaniu pracy.

finanse

Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Kobiety, które potrafią dobrze haftować, pichcić, czy nawet zamiatać, mogą pomyśleć o założeniu swojej firmy. Wtedy jako panie prowadzące własny biznes mogą starać o pieniądze na początek, czyli uściślając, o dofinansowanie małych firm.

Kliknij ten odnośnik i zobacz tam uwagi na nasz temat (https://raczynski-kancelaria.pl/adwokat-grzegorz-pawelek/). Jeśli powstaną jakiekolwiek pytania, to szybko Ci na nie odpowiemy.

Własna firma to wspaniały pomysł na łączenie obowiązków domowych, biznesowych oraz hobbistycznych. Na szkoleniach dowiedziały się, jak napisać biznesplan, a jeżeli to nie wystarczy, skierują kroki do antykwariatu i poszukają pozycji, których podtytuły brzmią: dofinansowania unijne dla małych firm. To zagadnienie jest obecnie przedmiotem nie tylko publikacji naukowych czy prac habilitacyjnych, ale także mnogich artykułów znajdujących się także w internecie czy gazetach.

Na tym etapie rola funduszy europejskich się nie kończy. Osoby już zatrudnione są w stanie skorzystać z licznych kursów. Powstały portale internetowe, które zbierają takie dane i podają kontakty telefoniczne i mailowe do instytucji obecnie przeprowadzających rekrutację.
Fundusze europejskie ciągle przeobrażają naszą polską gospodarkę. Nie często do mieszkańców obszarów wiejskich trafiają wyrazy takie jak na przykład: dotacja, dofinansowanie małych firm czy dofinansowania unijne dla małych firm. Wspaniałym lekarstwem na taką sytuację stają się masowe kampanie reklamowe. O wsparciu proponowanym przez Unię informują plakaty, spoty w radiu i telewizji. Nic dziwnego, że z upływem lat coraz trudniej będzie odszukać osobę, która na dźwięk słów dofinansowania unijne dla małych firm zareaguje zdziwieniem.