Miałeś przychody w poprzednim roku? Musisz zapłacić podatek

W Polsce, każda osoba, która zatrudniona jest na różnego rodzaju umowach o pracę, albo posiada przychody wywodzące się z innych źródeł, np. własnej korporacji musi zadeklarować swój dochód. W przewadze przypadków kwestia ta nie jest zbytnio skomplikowana, przede wszystkim dlatego, że mamy do dyspozycji różnego rodzaju programy. Jeśli potrzebujesz przedłożyć deklarację, masz pare odmiennych opcji zrobienia tego do wyboru. Pamiętaj jednak aby uporać się z tym przed zakończeniem kwietnia.

Rozliczanie podatku

Źródło: pixabay.com
Jeżeli pragniemy rozliczyć dwa pochodzące z odmiennych miejsc pity 2017 program elektroniczny nam w tym pomoże. Znajdziemy go w sieci, będziemy mogli bezpłatnie go ściągnąć oraz zainstalować na swym laptopie. Potem będziemy potrzebowali utworzyć swoje konto, na którym umieścimy wszystkie, kluczowe informacje podatkowe. Po czym należy wybrać typ formularza. Jeżeli każdy z naszych przychodów pochodzi z zawartych przez nas umów o pracę, możemy dokonać w jednym formularzu nasze całe rozliczenie pit 2016. Wpiszmy dokładnie wszystkie dochody, straty, oraz zaliczki. Następnie możemy określić fundację, której ofiarowany będzie nasz 1 % podatku. Następnie jeszcze raz przejrzyjmy ostrożnie wszystkie wpisane informacje.

Jeżeli ciekawi Cię opisywany tekst oraz masz ochotę dowiedzieć się więcej na ten temat, to z pewnością pełen tekst będzie tu niezwykle pomocny.

Następnie musimy tylko wydrukować formularz, oraz wysłać go kurierem do odpowiedniego urzędu. Więcej informacji znajdziesz na tej stronie pity 2016.

Kolejną dostępną opcją, żeby zadeklarować pity 2017 program internetowy będzie.

Odczuwasz, że ten artykuł był ciekawy, ale potrzebujesz więcej szczegółów. Nie wahaj się – najedź na podany link i kliknij po źródło (http://www.inito.pl/uslugi-ksiegowe/).

Bowiem od paru lat, jesteśmy w mocy przesłać wypełniony druk drogą wirtualna. Lecz jeśli chcemy tego dokonać, powinniśmy spełnić jeden z poniższych warunków. Mieć zatwierdzony w urzędzie skarbowym podpis elektroniczny, oraz możliwość wykonania go używając tabletu. W większości przypadków wystarczy nam jednak nasze rozliczenie pit 2016, gdzie umieszczona jest dokładna kwota przychodów, którą powinniśmy wpisać. Program ten instalujemy, po czym wykonujemy wszystko jak w przypadku poprzedniej aplikacji- . Wyłączną różnicą będzie to, że nie potrzebujemy drukować skończonego druku. Dzięki podpisowi elektronicznemu możemy go przesłać drogą wirtualną.

Płacenie podatków to obowiązek każdej osoby, uczciwie zarabiającej w Polsce. Dowodem dla urzędu skarbowego, na to ze tak robimy, jest przedłożenie właściwie wypełnionej deklaracji, w odpowiednim organie. Można do tego posłużyć się klasycznym programem elektronicznym, lub zadeklarować dochody drogą wirtualną, instalując specjalną aplikację z witryny urzędu.