Rozliczenie PIT 2016 / 2017 – a więc, jak wypisać deklarację PIT przez sieć internetową

Pragniesz się po rozliczać z deklaracji PIT poprze siec internetową, ale nie wiesz w jaki sposób? Jeśli tak bywa, to doskonale trafiłeś! W naszym felietonie zbliżymy Ci jak to zrobić, na podstawie PIT-u o numerze 36, a także ogólnikowy sposób jego wysłania!
Wypełnianie deklaracji PIT jest obowiązkiem wszystkich pełnoletnich osób, która posiada Jakiekolwiek dochody.

rozliczenie pitu przez internet

Autor: Gobierno Aguascalientes
Źródło: http://www.flickr.com
Dla przykładu, jeżeli chodzi o PIT 36 to jest to pojedynczy spośród najpopularniejszych rodzai PIT-ów, który wypełniamy kiedy rozliczamy własne przychody zbierane przez rok. Ta konkretna deklaracja ściska wyłącznie przychody opodatkowane według skali podatkowej, czyli obecnie (2016 roczek) osiemnaście procent albo 32%. Jeżeli mamy w posiadaniu innego rodzaju, nie opodatkowane przychody, nie składamy danej deklaracji. Do PIT (zobacz program do pitow) trzydzieści sześć wpisujemy takiego typu rzeczy jak na przykład: dochód roczny z przeprowadzania działalności gospodarczej, czy nawet z dochodu uzyskanego wewnątrz ram wydania Ebooka –
pieniądze

Autor: Japanexperterna.se
Źródło: http://www.flickr.com
Co do opcji rozliczenia deklaracji PIT-u, to rozliczenie pitu przez internet bywa wręcz banalnie łatwe. wewnątrz sieci internetowej istnieje wiele programików, w tym programik o nazewnictwie e-pity dwa tysiące szesnaście, który jest łatwiutki oraz prościutki w obsłudze. Napełnienie go polega na tej samej rzeczy co wypełnienie deklaracji z papieru, z tym, iż na dodatek sam każda rzecz oblicza. Istnieje możliwość w nim wypełnić każdą możliwą deklarację, jedyny problemik to wpisanie w bazie informacji numerku konta – po to należy zajść do Urzędu Skarbowego – pit 36.

Po wypełnieniu wszystkich rubryk, programik automatycznie zapyta się, czy przesłać deklarację do wpisanego wcześniej Urzędu Skarbowego. Starczy więc wszystko po sprawdzać i deklaracja zostanie wysłana!