Pit lepiej rozliczyć jak najprędzej, pomogą nam w tym specjalne aplikacje lub witryna Ministerstwa Finansów

Co roku lwia część z nas musi wypełnić pit, nie jest to zbyt przyjemny obowiązek, z tej przyczyny dobrze jest mieć go z głowy jak najszybciej i nie zwlekać do ostatniej chwili. Dzisiaj mamy wiele możliwości, aby istotnie przyspieszyć tę czynność.

rozliczenie pit 37

Autor: swimboy1
Najbardziej popularnym drukiem jest pit 37, składa go większość podatników, którzy pracują na podstawie normalnych umów o pracę czy umowy zlecenia. Jeżeli zarabiamy wyłącznie w jednym miejscu, rozliczenie pit 37 nie będzie stanowić najmniejszego problemu – rozliczenie pit 37. Nasz szef musi dostarczyć nam właściwy formularz, który ułatwi nam rozliczenie podatku. Warto to uczynić jak najprędzej, najlepiej w pierwszych miesiącach roku, możemy wówczas mieć szansę na potencjalny szybki zwrot nadpłaconego podatku. Jeśli będziemy czekać z rozliczeniem pit 37 do ostatniej chwili, to okres czekania na gotówkę raczej przeciągnie się do paru miesięcy. Dobrze jest także pamiętać, żeby nie spóźnić się z wysłaniem druku, bo Urząd Skarbowy może nałożyć na nas karę. Jeśli wysyłamy pit w urzędzie pocztowym, to pamiętajmy, aby zatrzymać potwierdzenie nadania, co może być niezbędne w razie jakichkolwiek problemów.

Podatnicy, którzy nie mają za dużo wolnego czasu lub wolą wygodę, zdecydowali się rozliczyć pit 2015 online, przy pomocy strony Ministerstwa Finansów. Nie ma znaczenia, który z druków mamy obowiązek wysłać, specjalistyczny program pozwoli nam znaleźć odpowiedni, a następnie usprawni wyliczenie należnego podatku. Jeśli czeka nas rozliczenie pit 37, po prostu dobieramy ten druk, wprowadzamy swoje dane i wszystkie istotne sumy. Następnie wysyłamy gotowy formularz wprost do właściwego Urzędu przez sieć. Na końcu dostaniemy unikalny numer nadania, który dobrze będzie zanotować na kartce. Możemy zatem załatwić niezbędne formalności bez wychodzenia z mieszkania, przesiadując wygodnie przed komputerem. Oczywiście lepiej mieć w pamięci, iż gdy rozliczamy pit 2015 online, powinniśmy dokładnie zweryfikować wpisane dane, gdyż jakiekolwiek błędy sprawią, iż Urząd Skarbowy zwróci się do nas z prośbą o poprawki – zobacz. By się tego ustrzec starczy przed wysłaniem kilka razy porządnie sprawdzić wypełniony pit (zobacz wypełnianie pit 2018) i wyłapać wszystkie błędy.