Pit 2013 przez internet

Rozważaliście Państwo jak sprawnie rozliczyć podatek od dochodów osobistych za rok dwa tysiące trzynaście? Im bliżej tego terminu tym częściej przychodzi nam do głowy myśl by zrzucić tę czynność na kogoś innego. Najlepiej zapłacić komuś, kto się doskonale zna na rozliczeniach PIT-ów, przekazać dane i mieć problem z głowy.

Informujemy jednakże, że calutki proces można przejść znacznie prędzej i na dodatek całkowicie za darmo. Z pomocą w takich chwilach przychodzi, PIT 2013 online, czyli system do rozliczania deklaracji podatkowej online.

Urząd skarbowy

Autor: Tomasz Czerko
Źródło: http://www.flickr.com

Rozliczanie podatków od dochodów osobistych a następnie ich wysyłanie przy pomocy internetu jeszcze parę lat temu było nie do pomyślenia. Aktualnie z kolei to zjawisko coraz bardziej rozpowszechnione i z roku na rok coraz częściej wybierane. I nic w tym dziwnego, gdyż, użytkownik przecież siada przed laptopem, wprowadza dane poprzez a następnie przesyła je do właściwego urzędu. W taki oto sposób podatnik zostaje rozliczony, pozostaje tylko poczekać na spodziewany zwrot podatku.

Jednakże prędkość przejścia przez cały proces to nie jedyne atuty. Trzeba mieć świadomość, że wypełnieniem formularza online w aplikacji może zająć się każdy z nas bez względu na to czy zna się na prawie podatkowym czy jest to jego bolączka. To system dba o to żeby wpisywane dane (zobacz pod tym linkiem) były poprawne i również system dba o zgodność deklaracji podatkowej ze współcześnie panującymi regulaminami prawnymi (więcej informacji).

Wypełnianie deklaracji PIT w taki sposób jest całkowicie bezpieczne. System utworzony był tak żeby jedynie użytkownik wypełniający podatek od dochodu osobistego miał dostęp do własnych danych a przesyłane dane są szyfrowane, zatem tym samym niemożliwe do zdobycia przez osoby niepowołane.
W związku z wieloma atutami, które wiążą się z rozliczeniem się z PIT przez internet, zachęcamy Państwa do takiej formy złożenia deklaracji w tym roku.