W jakiego rodzaju sytuacjach nie musimy rozliczać PIT-u? O jakich kwestiach powinniśmy pamiętać?

Jak każdego roku, tak i aktualnie do końca kwietnia wszyscy podatnicy muszą złożyć w Urzędzie Skarbowym roczne zeznania. Ale tak naprawdę istnieją sytuacje, kiedy PIT-ów nie trzeba rozliczać.


[

podatki

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

]

Zdecydowana większość z nas z końcem kwietnia składa takie zeznanie, w innym przypadku grożą nam prawne nieprzyjemności. Dzisiaj jest to rzeczywiście bardzo łatwe, gdyż jest internet, istnieją więc programy (zobacz darmowy program pit 2020) takiego rodzaju jak pit 2015 online. To powoduje, że rozliczanie pit jest bardzo szybkie oraz sprawne, jesteśmy w stanie tak rozliczyć różnorakie typy PIT-ów, takie jak przykładowo rozliczenie pit 37. W jakich sytuacjach jednakże nie trzeba rozliczać pit? Są takie sytuacje. Jak w poprzednim roku nie uzyskaliśmy żadnych dochodów, to nie musimy składać rocznego zeznania.

Ta zasada jednakowoż nie działa, jak jesteśmy przedsiębiorcą, który nie osiągnął dochodu, bo zawiesił działalność gospodarczą. W tego rodzaju okoliczności trzeba złożyć tzw. “zerowe” zeznanie roczne. Jak w poprzednim roku zdobyliśmy tylko przychody, jak korzystaliśmy ze zwolnienia od podatku, to nie trzeba rozliczać ich w rocznym zeznaniu. Tego rodzaju przychody wymienia artykuł 21 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Nasze kolejne wpisy są równie zajmujące, co ten. Zatem wejdź w link tu… (http://contra-odszkodowania.pl/szkoda-calkowita-z-oc-sprawcy/) i przeglądaj skrupulatne informacje. Namawiamy!

Takim czymś być niektóre rodzaje odszkodowań, wygrane w kasynach czy świadczenia z opieki społecznej. Identycznie jest z przychodami z umów cywilnoprawnych do dwustu złotych. Jeżeli kwota należności określona w umowie o dzieło lub zlecenia, jaka jest określona z osobą która nie jest pracownikiem płatnika nie przekracza dwustu złotych, to umowa opodatkowana będzie zryczałtowanym podatkiem dochodowym, który wynosi osiemnaście procent.

rozliczenia, rachunki,  PIT

Źródło: pixabay.com
Takiego dochodu nie jesteśmy zmuszeni wykazywać w zeznaniu rocznym. Jeżeli więc oprócz tego nie mieliśmy w poprzednim roku żadnych innych dochodów, to nie ma potrzeby przedłożenia zeznania. Tego rodzaju zeznania nie są zmuszeni także składać podatnicy, jakim PIT-40 sporządził płatnik, np. zakład pracy. Jeśli więc złożyliśmy płatnikowi oświadczenie PIT-12, w jakim potwierdziliśmy, iż w określonym roku nie zdobyliśmy innych dochodów (poza tymi zdobytymi u niego), zaś płatnik policzył za nas roczny PIT, to już nie musimy składać oddzielnego zeznania rocznego. To więc bardzo komfortowe dla wielu osób.