Masz plan na biznes, ale nie wiesz, w jaki sposób uzyskać finanse na start?

Po globie chodzi wielu osób, w umysłach których powstają doskonałe pomysły na firmę. Zdarza się jednak jednak, że nie nie wiedzą, jak się przebić, lub najzwyczajniej w świecie – nie mają gotówki na start. Czy innowacyjny pomysł może liczyć na pomocną dłoń?

ludzie biznesu

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Naturalnie.

W tym miejscu znajduje się podobna strona przedstawiająca taką tematykę. Przeczytaj także podobny świeży wpis (http://www.ulgaoddlugu.pl/czym-jest-gielda-dlugow/) na taki temat. On też jest godny polecenia.

Dobrym wyjściem stał się fundusz kapitału zalążkowego. Na czym polega? Człowiek z koncepcją na postęp branży technologicznej czy medycznej zgłasza się do Funduszu. On stwierdza, czy naprawdę jest potencjał. Jeśli tak, w zamian za nie więcej niż 50% udziałów, pomaga stworzyć firmę, zaplanować biznesplan, udostępni lokal na siedzibę i sprzęt. Firma krok po kroku będzie rosnąć, gdyż kwoty z dofinansowania wesprą jej produkt czy usługę. Fundusz zalążkowy seed capital to więc doskonałe rozwiązanie dla początkujących firm. Ważne, iż tego typu środki finansowe rozmieszczone są na terenie wszystkich polskich województw (dolnośląskim, małopolskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, zachodniopomorskim…).

Czy doradca NewConnect potrafi pomóc w zadebiutowaniu na rynku akcji?

Tak, tak. Czym właściwie jest rynek akcji NC? To rynek dla niewielkich, dobrze rozwijających się przedsiębiorstw, które do dalszego rozkwitu potrzebują dodatkowych kwot pieniężnych. Otrzymane od inwestorów mają za zadanie przysłużyć się wyższemu wzrostowi.

biznesmeni po pracy

Autor: The Elite Ayrshire Business Circle
Źródło: http://www.flickr.com
Rynek jest też atrakcyjny dla inwestorów, ponieważ mają prosty dostęp do właścicieli przedsiębiorstw, których pomysł na biznes jest tak mocno interesujący, że w przyszłości może przyprowadzić miliony. Alternatywny rynek akcji to właściwe miejsce na zadebiutowanie spółek z branży energetycznej czy IT. Trzeba jednak mieć świadomość, że przygotować do startu na NewConnect może tylko certyfikowany doradca jak na stronie . tego typu współpraca jest absolutnie obowiązkowa. Nie każdy jeden doradca NewConnect może pochwalić się spektakularnymi wejściami, ale jedni z najlepszych na polskim rynku dają radę wprowadzić nawet do kilku spółek.

Te wpisy z witryny, które przeczytasz po kliknięciu na ten odnośnik bez dwóch zdań okażą się przydatne – są one godne polecenia i potrafią Cię mile zadziwić.

Listę autoryzowanych doradców można odnaleźć na stronie internetowej NC. Którego konkretnie wytypować, decyduje spółka, ponieważ tylko ona płaci za jego obsługę.