Jak zaadoptować pupila odpowiedniego dla całej rodziny

Nie możesz mieć ani kota, ani psa, ale chcesz bardzo mieć jakieś jakieś zwierzątka? Nic nie stoi na przeszkodzie do wyboru masz rybki, gady i płazy czy gryzonie. Nim jednak wybierzesz coś poczytaj, jakie te zwierzaki mają wymagania i czy są one dla ciebie.

pies

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu
Jeśli chodzi o rybki to możemy wybierać spośród całej masy poradników akwarystycznych. Nawet nie trzeba kupować książki wystarczy wejść na dobre i wiarygodne strony internetowe, na pewno znajdziesz takie, które odwiedza wiele osób i gdzie są bardzo przydatne rady. Podobnie kreuje się sprawa z poradnikami o gadach i płazach, o ich hodowli, warunkach i wymaganiach, jakie należy spełnić, aby móc w pełni i kompetentnie opiekować się takim zwierzaczkiem Podobnie sprawa wygląda z poradnikami o gryzoniach (hodowla, wymagania, choroby). Te zwierzęta to tak naprawdę mniejszy problem niż psy i koty, lecz należy być przygotowanym na różne wypadki. To może nie tak ogromny problem, jak – zostając w świecie zwierząt usg zwierząt wrocław – dinozaur, lecz wymagający solidnego przygotowania.

Ale dlaczego jesteś pewien, czy taki gatunek zwierzęcia – rybki, gad, płaz czy gryzoń jest dla ciebie (gryzonie poradniki, hodowla))? Musisz rozważyć kilka za i przeciw. Zdecyduj się na rybki, jeśli nie potrzebujesz kontaktu ze zwierzątkami. Jeśli lubisz patrzeć na zwierzęta, to akwarystyka będzie najlepszym wyborem. Przeczytaj także książki o akwarystyce dla początkujących. Jeśli wreszcie budujesz swój mały świat w akwarium będzie mógł stworzyć taki prywatny mikroświat.

chomik

Autor: Vilde Lauritzen
Źródło: http://www.flickr.com

A może potrzebujesz bliższego kontaktu, ale nie na tej zasadzie, co z kotem, a tym bardziej z psem? Wtedy odpowiednim rozwiązaniem będzie gryzoń – chomik albo świnka morska. Zawsze można wziąć na rękę takiego zwierzaczka, pogłaskać go i przytulić. To też bardzo wdzięczne do obserwowania w swoich codziennych obowiązkach.

Gady i płazy to wybór dla miłośników ewolucji, bo przecież te niewielkie zwierzątka mają bardzo długą i bardzo interesującą historię. Warto spojrzeć na ich historię, tak bardzo różniący się od naszego.