Jak stworzyć doskonały wizerunek?

Autoprezentacja jest sposobem pokazania własnej osoby od jak najlepszej strony bądź takiego, za jakiego chciałoby się uchodzić.
Będzie ona mieć miejsce w publicznych wystąpieniach, ale też w osobistym życiu.

autoprezentacja szkolenie

Autor: Jonathan Riley
Źródło: http://www.flickr.com
Na autoprezentację składa się wiele elementów, głównie: powierzchowność, mowa ciała, zachowanie i wypowiedzi. Wszystkie te czynniki modyfikujemy w taki sposób, ażeby pozostali mogli nas odbierać w sposób pozytywny. Powodzenie w życiu bowiem w ogromnym stopniu zależy od tego jak postrzegają nas inni . Warto przeto kontrolować wrażenie, które się wywiera i odpowiednio nim pokierować. W szczególności w przypadku w relacjach z kontrahentem ważna jest autoprezentacja szkolenie z której winien przejść każdy z nas.
Informatyk

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com
reklama zewnętrzna

Autor: Andy Atzert
Źródło: http://www.flickr.com
Wygląd zewnętrzny odgrywa gigantyczną rolę w odbiorze osoby. Z tego też względu powinno się szczególnie zadbać o własny wizerunek. Zależnie od tego w jakim celu i w którym miejscu będzie dokonywana autoprezentacja, powinno się właściwie dopasować strój. Kiedy więc wybieramy się na rozmowę w sprawie pracy w dużym banku, należy ubrać się elegancko, chociaż schludnie. Kiedy zaś mamy być zaprezentowani matce swej dziewczyny w czasie grillowania w ogródku, odziewamy się na luzie. Uśmiech natomiast powinien udowadniać, że jesteśmy przyjaźnie nastawieni do zgromadzonych ludzi.

W trakcie dokonywania autoprezentacji należy zwracać uwagę na stosowną pozycję ciała: za każdym razem trzeba być nieznacznie przechylonym w kierunku rozmówcy (jednakże bez gwałcenia jego intymnej strefy!), unikać postawy zamkniętej (skrzyżowanych rąk oraz nóg, także siadania z nakładaniem nogi na nogę), trzymania w rękach toreb jak też pozostałych przedmiotów.