Świat teraz handluje milionami artykułów każdego dnia – przedsiębiorstwa potrzebują zatem dobrych logistyków

Ludzkość wykształciła zdolność przesyłania różnego typu artykułów na naszej planecie. W supermarketach możemy spotkać artykuły z Japonii albo Argentyny, smartfony mamy ze Stanów, a stroje z Indonezji.
Niejedna firma, która sprowadza artykuły z innych krajów poszukuje spedytorów i logistyków, by profesjonalnie zajmowali się zakupami.

składka

Autor: Luke Ma
Źródło: http://www.flickr.com
specjalista ds. logistyki

Autor: Jorge Franganillo
Źródło: http://www.flickr.com

Dlatego z reguły poszukiwany jest wtedy specjalista ds. logistyki.

Zainteresował Cię prezentowany artykuł? Jeśli tak, to użyj linku (cliff-broker.pl/), żeby zobaczyć więcej tego typu informacji. Bez wahania kliknij więc ten link.

Zwykle przedsiębiorstwa stawiają na PRacowników, którzy posiadają już pewne doświadczenie w zakupach oraz znają języki obce. Jest to niezwykle mądre wymaganie, gdyż trudno byłoby komuś pracować w spedycji i rozmawiać z obcokrajowcami bez znajomości przynajmniej języka angielskiego. Dodatkowo osoba pracująca na tym stanowisku powinna umieć obsługiwać fachowe programy, które pozwalają na wprowadzanie zamówień do systemu. Wtedy cały personel, włącznie z przełożonym, widzi jakie postępy robimy przy wybranym zamówieniu. Do systemu powinniśmy wklepywać później przeróżne informację – datę i dane zamówienia, czas dostarczenia oraz fakturę. Od osoby na tym stanowisku wymaga się świetnej organizacji pracy oraz samodyscypliny. Jednak, nie może być to człowiek, który nie lubi kontaktów z innymi, ponieważ jego stałym zadaniem będzie kontakt się z klientami i dogadywanie szczegółów zamówień.

Musi zatem być to osoba komunikatywna i bardzo aktywna. Plusem posiadania etatu w logistyce wydaje się być możliwość używania języka obcego i regularne wyjazdy służbowe do krajów partnerów czy dostawców.