Jak stworzyć doskonały wizerunek?

Autoprezentacja jest sposobem pokazania własnej osoby od jak najlepszej strony bądź takiego, za jakiego chciałoby się uchodzić.
Będzie ona mieć miejsce w publicznych wystąpieniach, ale też w osobistym życiu.

autoprezentacja szkolenie

Autor: Jonathan Riley
Źródło: http://www.flickr.com
Na autoprezentację składa się wiele elementów, głównie: powierzchowność, mowa ciała, zachowanie i wypowiedzi. Wszystkie te czynniki modyfikujemy w taki sposób, ażeby pozostali mogli nas odbierać w sposób pozytywny. Powodzenie w życiu bowiem w ogromnym stopniu zależy od tego jak postrzegają nas inni . Warto przeto kontrolować wrażenie, które się wywiera i odpowiednio nim pokierować. W szczególności w przypadku w relacjach z kontrahentem ważna jest autoprezentacja szkolenie (rekomendujemy cykl szkoleniowy: Franklin Covey szkolenie zarządzanie kryzysowe) z której winien przejść każdy z nas.
Informatyk

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com

reklama zewnętrzna

Autor: Andy Atzert
Źródło: http://www.flickr.com
Wygląd zewnętrzny odgrywa gigantyczną rolę w odbiorze osoby. Z tego też względu powinno się szczególnie zadbać o własny wizerunek.

Chciałbyś dowiedzieć się coś równie interesującego? Super, ta strona www zarobki przedstawiciela handlowego na pewno będzie dla Ciebie wartościowa, ponieważ znajdziesz na niej dużo tego typu informacji.

Zależnie od tego w jakim celu i w którym miejscu będzie dokonywana autoprezentacja, powinno się właściwie dopasować strój. Kiedy więc wybieramy się na rozmowę w sprawie pracy w dużym banku, należy ubrać się elegancko, chociaż schludnie. Kiedy zaś mamy być zaprezentowani matce swej dziewczyny w czasie grillowania w ogródku, odziewamy się na luzie. Uśmiech natomiast powinien udowadniać, że jesteśmy przyjaźnie nastawieni do zgromadzonych ludzi.

W trakcie dokonywania autoprezentacji należy zwracać uwagę na stosowną pozycję ciała: za każdym razem trzeba być nieznacznie przechylonym w kierunku rozmówcy (jednakże bez gwałcenia jego intymnej strefy!), unikać postawy zamkniętej (skrzyżowanych rąk oraz nóg, także siadania z nakładaniem nogi na nogę), trzymania w rękach toreb jak też pozostałych przedmiotów.