Fundusze europejskie na otwarcie własnej firmy

Fundusze unijne przynoszą mnóstwo możliwości uzyskania dofinansowania na otworzenie swej firmy.
Jeśli masz pomysł na przedsiębiorstwo, warto postarać się o unijne pieniądze, które pomogą Ci zacząć.

Są one dostępne w postaci dofinansowań czy też pożyczek.

Kiedy uznasz, że opublikowane w tym tekście informacje są godne uwagi, sprawdź ponadto szczegóły w linku Copywriter zarobki. Będą tam równie wartościowe dane.

Poza wsparciem pieniężnym, możesz korzystać również z instruktaży, rad przy prowadzeniu działalności, a niekiedy także miejsca do pracy jak też potrzebnego wyposażenia. Jeśli nie skończyłeś jeszcze 30 lat, nie uczysz się i nie wykonujesz pracy zarobkowej, możesz się starać o dotację na własny interes. Najpierw dokonana będzie analiza Twojej sytuacji i indywidualnych predyspozycji. Na jej podstawie zostanie opracowany spersonalizowany plan postępowania. Z pakietu dostępnych działań będą wyselekcjonowane dla Ciebie te, które w Twym wypadku okażą się najskuteczniejsze. Będziesz mógł korzystać z doradcy zawodowego, wsparcia w znalezieniu zatrudnienia, instruktaży i podyplomowych studiów, staży. Jednym z elementów działań są także pieniądze na założenie firmy. Co możesz wtedy dostać? Dotację na start Twojego interesu (ponad 20 tys. zł), instruktaże jak też doradztwo, wsparcie finansowe i wskazówki na początkowym etapie działania Twojego przedsiębiorstwa.

dotacje unijne na badania

Autor: NASA’s James Webb Space Telescope
Źródło: http://www.flickr.com
komfort
Jeśli ukończyłeś 30 lat, również masz możliwość uzyskania dofinansowania na otworzenie firmy. Warunki dofinansowania mogą się różnić zależnie od województwa. Podstawowe reguły są jednakże za każdym razem takie same.

Jeśli masz więcej aniżeli trzydzieści lat i nie pracujesz, możesz starać się o dopłatę na uruchomienie firmy. Zazwyczaj powinieneś dodatkowo wykazać, iż Twa sytuacja zawodowa nie należy do najłatwiejszych. Jeżeli jesteś młodym naukowcem, możesz postarać się o dotacje unijne na badania.