Reklama zewnętrzna

Owa forma reklamy to wszystko to co widzimy przykładowo idąc przez miasto bądź jadąc drogą.
Szyldy, billboardy Bielsko-Biała i tym podobne. Charakteryzując to bardziej definicyjnie reklama zewnętrzna jest wszelką handlową informacją umieszczoną na nośnikach, które z reguły dzielone są na 3 grupy: tablice reklamowe, na jakie przylepiane są wielkowymiarowe plakaty, tablice owe posiadają zróżnicowane formaty, reklama malowana – są to ogromne formy o trwałym charakterze, będące elementami tzw. reklamy w otoczeniu, zwykle lokowana na budynkach, płotach, mostach, stanowią ją wszelakiego rodzaju szyldy itd.

, reklama mobilna – lokowana na środkach transportu publicznego, na autach należących do firmy, sterowcach, etc.
billboardy bielsko-biała

ogłoszenie

Autor: Jorge Láscar
Źródło: http://www.flickr.com
Przypuszczalni nabywcy wystawieni są na oddziaływanie takowej reklamy bez względu na to czy tego chcą czy też nie, jeżeli tylko idą bądź przejeżdżają blisko miejsca w jakim została umieszczona. Jeśli zostanie postawiona w miejscu uczęszczanym przez wielu ludzi, czy też o ogromnym nasileniu ruchu samochodowego, skala jej oddziaływania może być ogromna. Tym samym nieduży będzie jej koszt w przeliczeniu na 1 osobę. Trzeba jednak zwracać uwagę, iż aby została ona dobrze zapamiętana oraz powiązana z firmą powinna być stosowana długo. Dane w niej zawarte powinny być bardzo krótkie jak też treściwe ze względu na to, że zdecydowana większość patrzących jest w ruchu.

Reklama takowa oraz użyta w niej czcionka muszą być duże i znakomicie widoczne nawet z oddali. Całość powinna wykonana być w kontrastowych barwach. Umieszczenie jej w złym punkcie powoduje, że najczęściej jest niezauważana i pomijana.