Wybieramy dobre oświetlenie oraz filtr do domowego akwarium

Widok pływających rybek wśród soczystej zieleni mocno relaksuje i skutecznie odciąga wzrok od ekranu. Akwarium bywa też wyjątkową ozdobą mieszkania. Warto więc postanowić o jego zakupie.

akwarystyka.sklep
Akwarium dojrzałych ludzi uspokoi i wyciszy po pracowitym czasie, a maluchom sprawi dużą frajdę. Przygotowanie akwarium od początku, aczkolwiek bywa niesłychanie przyjemnym zajęciem, to jednak wymaga przestrzegania pewnych zasad.

Założenie akwarium nie jest bardzo trudne. Dla nowicjuszy idealne będzie słodkowodne i towarzyskie. Nie obowiązują w nim tak sztywne reguły obsady gatunkowej roślinek i rybek jak w akwariach środowiskowych. Pielęgnowanie takiego akwarium z pewnością będzie wymagać mniej pracy. Hodowla – lampy led do obory rybek w warunkach domowych nie jest zajęciem męczącym lecz ogromnie zajmującym.

Rybki karmimy co drugi dzień, a gdy wyjeżdżamy na urlop o opiekę nad nimi mamy możliwość udać się z prośbą do bliskiego przyjaciela. Początkującym zaleca się akwaria o pojemności minimum 60 l (im mniejsze, to gorzej podtrzymać w nim balans biologiczny). Najlepiej jako akwarium słodkowodne sprawdza się 100-litrowe, albowiem jest możliwość w nim hodować większą ilość gatunków roślinek i rybek. Zbiornik musi mieć pokrywkę albo być nakryty szkłem, co przeciwdziała m.in. odparowywaniu wody. Trzeba będzie też założenie oświetlenie, filtra, grzałki z termostatem. Części można nabyć oddzielnie lub dopełnić gotowy komplet – pojemnik z przykrywką (pod spodem jest światło). Akwarium, szczególnie większe, powinno stać na specjalnie do tego wydzielonej szafce lub regale. Tutaj zmieszczą się nieodzowne akcesoria.

akwarium z rybkami

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Punktem kluczowym dla życia biologicznego w akwarium jest oświetlenie (znajdziesz tutaj), które powinno mieć odpowiednią wielkość i temperaturę. Oświetlenie to ważny detal wyposażenia technicznego akwarium, wart przed zakupem wcześniejszego zaplanowania i przemyślenia. Bardzo istotną sprawą jest rodzaj filtra (sprawdzone filtry do akwarium na: ). Od filtra zależy czy piękna aranżacja akwarium będzie w dobrej kondycji. Kupując jakiekolwiek stworzenie, trzeba mu stworzyć odpowiednie warunki do życia.