Co należałoby do zadań osoby, jaka szuka pracy na takim stanowisku jak stróż?

Czy wiesz, że od osób, jakie chcą być zatrudnione jako stróż danego obiektu, nie stawia się zazwyczaj jakichś wygórowanych wymagań? Oczywiście zalecane są osoby, które legitymują się wykształceniem średnim, znają przepisy PPOŻ oraz ewentualnie posiadają już doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku.
Kolokwialne określenie tego typu etatu to odźwierny, jednak w anonsach o pracę stosuje się też nazwy: stróż.

Do jego obowiązków należy zachowywanie czystości na wyznaczonym terenie, jakim może być przykładowo parking czy też kamienica. Poza tym w niektórych wypadkach (np. dozór nad blokiem mieszkalnym), taki dozorca ma obowiązek utrzymywania porządku nad terenem przylegającym do takiej posiadłości. Ponadto taki dozór tyczy się również mienia, jakie mieści się w dozorowanym przez niego obiekcie.przejdź do strony wrocław kancelaria adwokacka wrocław kancelaria adwokackaTo właśnie z dozorcą, jako z osobą pierwszego kontaktu będzie rozmawiać ktoś, kto zamierza taki obiekt zwiedzić. Pozostałymi słowy kompetentny dozorca powinien poza obowiązkiem dbania o estetykę i stan techniczny obiektu, odznaczać się również (czytaj w serwisie) umiejętnościami interpersonalnymi.

poszukiwania

Autor: Ttaaj
Źródło: http://www.flickr.com
Do pozostałych obowiązków osoby, która pracuje na takim etacie jak dozorca jest również zapisywanie osób, jakie przychodzą oraz odchodzą z obiektu, nad jakim posiada on swój nadzór. Tego typu pracownik wykonuje również drobne prace konserwacyjne czy porządkowe.

W ich ramach mógłby przykładowo zamiatać liście przed wejściem do budynku albo otwierać okna, aby przewietrzyć wnętrze takiego obiektu. Pensje na tym etacie nie należą do największych, przy czym ma to swe powody. Praca nie jest trudna ani uciążliwa.