Skuteczna metoda na zachowanie płynności materialnej w firmie

Jeśli jakakolwiek fabryka wystawia faktury, szczególnie te z opóźnionym okresem czasu zapłaty, to teoretycznie naraża się na utratę płynności finansowej. Na szczęście istnieje interesujące i, co jest najbardziej istotne, skuteczne rozwiązanie tego problemu.
Przykładowo jeżeli powierzamy komuś jakąś partię towaru, to nie w każdym wypadku możemy spodziewać się natychmiastowej zapłaty.

biuro

Autor: National Assembly for Wales
Źródło: http://www.flickr.com
bank

Autor: Metropolitan Transportation Authority of the State of New York
Źródło: http://www.flickr.com
Nasz partner biznesowy również posiada swoich interesantów, od których być może oczekuje spłaty ich zobowiązań.

Jeśli zaciekawił Cię tego typu artykuł, poznaj dodatkowe wiadomości w tym temacie. Najlepiej sprawdź sam (https://www.miejscakonferencyjne.pl/sale-konferencyjne/malopolskie.html), odnajdziesz tu podobne informacje.

Dla nas ważna jest szczególnie nasza transakcja, gdyż potrzebujemy środków na swoje cele. Jakimś rozwiązaniem jest faktoring, zatem trójstronna umowa. Faktor, czyli spółka świadcząca czynność faktoringu wykupuje nieprzeterminowane zobowiązania od faktoranta. Należne są one od jego odbiorcy. W taki sposób przedsiębiorca świadczący konkretną usługę na rzecz swego odbiorcy mógłby otrzymać natychmiastową należność od faktora. Nie byłby zmuszony oczekiwać na opłacenie faktury, jeśli petent nie był w stanie sam jej prędko pokryć.

faktoring

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Mogłoby być to świetne rozwiązanie dla wszystkich zainteresowanych stron, przy czym trzeba bacznie czytać umowy i ewentualnie dopracowywać szczegóły. Dla przykładu faktor bierze za taką czynność uzgodnioną prowizję, a faktorant za możliwość natychmiastowego uzyskania wynagrodzenia za wyświadczone usługi lub oddane Produkty musi przecież zapłacić.

Powszechnie rzecz biorąc, faktoring mógłby nieco przypominać usługi bankowe, jednak ocena ryzyka przez faktora przedstawia się nieco inaczej. Dla instytucji finansowej przedsiębiorca będący w nie najlepszej kondycji materialnej nie jest chyba interesującym partnerem biznesowym.

Nie wystarcza Ci ten zwięzły tekst umieszczony w tym serwisie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej w tym miejscu, odnajdziesz tam podobne informacje.

Dla faktora jednak jest.