Co jest konieczne, żeby móc na własną rękę utworzyć legalnie własną fundację?

W obecnych czasach moglibyśmy pomagać ludziom będącym w potrzebie nawet nie wychodząc z domu. Dla przykładu składając swoje coroczne rozliczenie podatkowe, moglibyśmy przekazać 1% wyznaczonej przez siebie tzw. organizacji pożytku publicznego.

oszczędności

Autor: Brian Hawkins
Źródło: http://www.flickr.com

Jest ich w naszym państwie całkiem niemało i rozdzielają się one na branże. Istnieją zatem instytucje, które pomagają ludziom starszym czy też osobom posiadającym niepełnosprawność. Istnieje też niezwykle popularna fundacja pomagająca ludziom będącym w śpiączce. Była ona otwarta przez znaną polską aktorkę, którą temat śpiączki dotknął niemalże osobiście. Funkcjonuje też dużo różnorodnych fundacji, jakich statutowym celem jest niesienie pomocy ludziom chorym na jakąś konkretną chorobę, np. HCV (zapalenie wątroby rodzaju C) czy stwardnienie zanikowe boczne. Funkcjonuje także dużo fundacji, jakie mają na celu pomaganie naszym kudłatym przyjaciołom. Istnieją zatem organizacje niosące pomoc psom i kotom. Należałoby wspomnieć, że właściciel takiej fundacji często osobiście odwiedza mieszkanie, w jakim ma zamieszkać zwierzątko, ponieważ dużo z nich jest po bardzo przykrych doświadczeniach u wcześniejszych właścicieli.
Aby założyć swoją fundację, należy posiadać tak zwany kapitał założycielski, potem dokonać wpisu notarialnego oraz wpisu założycielskiego do KRS. Należy wcześniej sporządzić specjalny statut fundacji, w którym zawarte będą najbardziej ważne cele, które ma realizować tworzona przez nas fundacja.

Należałoby również wspomnieć, że osoba, która zakłada tego typu organizację, zwana jest fundatorem.

Nakłaniamy Cię, abyś kliknął na łącze do serwisu (http://www.sigma-chelm.pl/nauka-jazdy-wlodawa/). Tam znajdziesz kolejne niezwykle interesujące wiadomości na podobny temat do tego, który widnieje na tej stronie.

Naturalnie takich ludzi może być kilkoro równocześnie.