Faktoring dostępny także dla niewielkich firm

Faktoring może być nader doskonałym wyjściem dla firm, jakie nie mogą czy nie chcą zaciągać zobowiązań na aktualne wydatki, a także dla tych, które obawiają się poślizgów w płatnościach ze strony partnerów.
W jaki sposób działa faktoring dla małych firm, jak dużo kosztuje jak też czy warto z niego skorzystać? Należy pamiętać o tym, że faktoring bez wątpliwości nie jest podejściem dla każdej firmy.

usługi faktoringowe

Autor: Alberto Cabello
Źródło: http://www.flickr.com

Niektóre nie wymagają takowego rozwiązania, inne – pomimo zainteresowania – nie mogą z niego skorzystać.

Stworzyliśmy dla Ciebie kolejne atrakcyjne informacje na frapujący Cię dział. Wejdź do nowego wpisu i czytaj wpis tabliczki metalowe.

A więc dla kogo a także w których sytuacjach faktoring może się okazać korzystnym rozwiązaniem? Faktoring pozwala na szybsze uzyskanie środków zamrożonych w wystawionych fakturach z odłożonym terminem płatności. Ażeby korzystać z usługi, wystawca faktur musi nawiązać umowę z wybraną firmą faktoringową, a później poinformować o tym własnych kontrahentów. Po dopełnieniu tychże formalności przedsiębiorstwo na bieżąco zdaje faktorowi wszystkie wystawione faktury objęte umową. Ten z kolei nierzadko już następnego dnia przelewa na jej konto dużą część należności, tzw. zaliczkę pomniejszoną o swoje honorarium. Pozostała cząstka sumy trafia na konto (zobacz mikro konto) faktoranta po dokonaniu wpłaty przez odbiorcę towaru albo usługi. Ten zaś rozlicza się już nie z dostawcą, acz z faktorem. Stąd tak istotne jest poinformowanie dostarczycieli o nawiązaniu współpracy z firmą faktoringową, w tym o zmianie rachunku do dokonywania wpłat.

materiały w składnicy harcerskiej

Autor: Courtney „Coco” Mault
Źródło: http://www.flickr.com
kontrakt

Autor: Erik Drost
Źródło: http://www.flickr.com
Usługi faktoringowe skierowane są do jednostek stosujących odroczone terminy płatności.

Z pewnością jeżeli takowa jednostka ma jednego bądź kilku partnerów o wysokim pułapie zaufania, jacy płacą zawsze w terminach, te zaś współgrają z czasami regulowania należności poprzez firmę a także nie zakłócają jej płynności finansowej, to nie będzie konieczności korzystania z faktoringu.