Rady jak ostrzec psa przed niebezpieczeństwem

Kiedy masz małego psa i martwisz się, czy Ci nie ucieknie i nie zrobi sobie wówczas krzywdy, zdecydowanie powinieneś pomyśleć o zamontowaniu dla niego jakiegoś ogrodzenia. Jeśli masz małego pieska przykładowo w bloku i nie chcesz, aby uciekł przez taras, wówczas bez wątpienia genialnym rozwiązaniem będzie dla Ciebie niewidoczne ogrodzenie dla psa.

pies

Autor: laurawashere95
Źródło: http://www.flickr.com
Działa ono dla przykładu jak płot pod wysokim napięciem – skutecznie odgoni psa od zbliżania się do krawędzi tarasu, a jednocześnie oczywiście będzie to koniecznie dla niego w pełni bezpieczne. Wystarczy, że założysz własnemu psu obrożę, która będzie natychmiast reagowała w przypadku gdy zbytnio zbliży się on do krawędzi balkonu. Wówczas poczuje on w karku nieprzyjemne mrowienie – będzie to dokładnie prąd elektryczny. Choć może to brzmieć trochę brutalnie, bez wątpliwości dajemy Ci gwarancję, że jest to zupełnie bezpieczne dla Twojego psa, którego nie będzie to bolało – czytaj to na http://sport-dog.plczytaj to na .

Autor: Grumpy Chris
Zwierzęta zwykle mają większą tolerancję na ból niż my, a dodatkowo natężenie prądu jest tak ustawione, że nie powoduje niebezpieczeństwa. W dodatku jeśli pies kilka razy poczuje takie nieprzyjemne mrowienie, wtedy niewątpliwie nie będzie już nawet próbował podejść do krawędzi balkonu. Dzięki temu po jakimś czasie noszenie przez niego obróżki nie będzie już potrzebne. To niewątpliwie jeden z najbardziej efektywnych sposobów, dzięki którym zdołasz nauczyć swego psa posłuszeństwa. Na dodatek takie ogrodzenie jest bardzo dobre także dla Ciebie – jeżeli zdecydujesz się na jego założenie, niewątpliwie nie będziesz tego żałować. Ma ono tę dużą zaletę, że jest niewidoczne – dzięki temu wygląd Twojego balkonu nie zostanie zniszczony. Gorąco polecamy takie rozwiązanie niemal wszystkim właścicielom niedużych psów – to niewątpliwie dobry pomysł. Jeżeli masz kota i także martwisz się o jego bezpieczeństwo, takie ogrodzenie koniecznie także sprawdzi się świetnie w Twoim wypadku (zapraszamy na stronę główną).