Musimy włożyć sporo trudu w odpowiednie wytresowanie pupila

Jeżeli decydujemy się na kupienie psa, to bez wątpienia pragniemy, by był on jak najwspanialej wytrenowany, by słuchał naszych komend oraz by sam z siebie po ukończonej nauce, zaznaczył co mu wolno a czego nie, w odniesieniu do podstawowych zasad. Jednak taka tresura nie należy do najprostszych oraz bez wątpienia czasami należy się wesprzeć właściwymi narzędziami.

Obroże elektryczne cieszą się dużą popularnością

Autor: West Zest
Mimo iż przykładamy naszemu pupilowi dużo uwagi i staramy się stosować do rad najwspanialszych trenerów czworonogów, nasz zwierzak wciąż ucieka po wypuszczeniu ze smyczy, goni rowerzystów, a być może obgryza nam buty? Kiedy tak się dzieje, to bez wątpienia świetnie sprawdzą się tu obroże elektryczne, a więc sprzęty, które składają się z pilota i z obroży, która ma w sobie zamontowany odpowiedni czujnik, reagujący na odległość nawet jednego kilometra. Taka obroża za pomocą właściwych bodźców da psu do zrozumienia, że źle zadziałał i iż nie wypełnił naszej komendy, która pewnie że musi pojawić się, nim wykorzystamy możliwości obroży, do zapanowania nad zachowaniem naszego czworonoga.

Sposobów oddziaływania jest naprawdę wiele

tibetan mastiff

Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com
Rodzajów obroży jest wiele, dlatego także na różne metody mamy szansę spróbować zapanować nad psem. Mamy szansę posiadać taką obrożę, która będzie uwalniała zapach, mimo wszystko ona idealnie spisuje się w pomieszczeniu zamkniętym i powinniśmy się liczyć z tym, iż warto będzie uzupełniać pojemnik z zapachem. Mamy szansę też kupić taki, który będzie reagował dźwiękiem, ale kiedy będziemy posiadali więcej psów, to one wszystkie mają szansę zareagować na dany sygnał. Przez to właśnie zazwyczaj zalecane są takie, które mają wibrację oraz które równocześnie podarują nam możliwość wywołania impulsu elektrycznego, który będzie działał na konkretnego czworonoga (dodatkowe info).

Dzięki temu dużo szybciej właściwie wytrenujemy pupila

Oczywiście zawsze przed użyciem obroży musimy w pierwszej chwili wypowiedzieć komendę, tak by czworonóg wiedział o co nam chodzi. Nie mniej powiązanie ze sobą tych dwóch rzeczy z pewnością jest bardzo przydatne, szczególnie kiedy do ułożenia posiadamy niesamowicie trudnego i równocześnie nieprawdopodobnie upartego psa. Często nawet zawodowi trenerzy korzystają z takich obroży, bo dzięki nim prędzej można zyskać założony efekt.