W jaki sposób działa elektryczna obroża dla czworonoga?

Urządzenie jakim jest elektryczna obroża dla psa to opcja dla tych posiadaczy piesków którzy z przeróżnych przyczyn nie mogą bądź nie chcą korzystać z fachowej pomocy tresera.

Pies z kamerą Gopro

Autor: Gordon Tarpley
Źródło: http://www.flickr.com
warsztaty

Autor: Olger Fallas
Źródło: http://www.flickr.com
Są również takie przypadki a także kłopoty z pieskiem iż nawet najlepszy treser jest wobec nich bezsilny i w takich sytuacjach z pomocą przychodzi obroża elektryczna dla psa. Nie jest to jednakże podejście, które może być środkiem na całe zło. Przy niektórych kłopotach z pieskiem, takich jak agresja u czworonogów wskazane jest użytkować obroży elektryczne według wskazówek tresera, który fachowo zidentyfikuje problem z psem i udzieli wartościowych wskazówek by problem ów za pomocą elektrycznej obroży anulować, a nie niechcący zaognić. Wedle wytwórców tego rodzaju sprzętów tresura czworonoga w której wykorzystywana jest obroża – więcej w temacie – elektryczna można rozpocząć już kiedy czworonóg zna główne komendy a także skończył kilka miesięcy – zwyczajowo przyjmuje się, iż wiek psa pół roku jest takowym momentem, że piesek łączy związki przyczynowo – skutkowe i jest sens używania tego typu obroży do okiełznania jak też korekty niechcianych zachowań u psów.
obroża elektryczna dla psa

Autor: Jeffrey Beall
Źródło: http://www.flickr.com
Czy każdy czworonóg może używać elektrycznej obroży? Niemal każdy.

Czy szukasz na stronie żwirki dla kota czegoś niezwykle ciekawego? Zapraszamy w takim razie do kolejnego artykułu. Musisz tylko kliknąć w ten link.

Warunkiem jest rzecz jasna jego wiek bo zbyt młode psy nie wiążą odpowiednio związków przyczyny oraz skutku na czym opiera się poprawnie prowadzona tresura pieska z obrożą elektryczną.

Przed pierwszym zastosowaniem tego typu środka treningu warto też skontrolować stan zdrowia czworonoga oraz spotkać się w tym celu z lekarzem weterynarii. Na rynku jest faktycznie ogromny wybór tego rodzaju urządzeń. W sklepach możemy też dostać elektryczny pastuch dla psa.