W jaki sposób działa elektryczna obroża dla czworonoga?

Urządzenie jakim jest elektryczna obroża dla psa to opcja dla tych posiadaczy piesków którzy z przeróżnych przyczyn nie mogą bądź nie chcą korzystać z fachowej pomocy tresera.

Pies z kamerą Gopro

Autor: Gordon Tarpley
Źródło: http://www.flickr.com
warsztaty

Autor: Olger Fallas
Źródło: http://www.flickr.com
Są również takie przypadki a także kłopoty z pieskiem iż nawet najlepszy treser jest wobec nich bezsilny i w takich sytuacjach z pomocą przychodzi obroża elektryczna dla psa. Nie jest to jednakże podejście, które może być środkiem na całe zło. Przy niektórych kłopotach z pieskiem, takich jak agresja u czworonogów wskazane jest użytkować obroży elektryczne według wskazówek tresera, który fachowo zidentyfikuje problem z psem i udzieli wartościowych wskazówek by problem ów za pomocą elektrycznej obroży anulować, a nie niechcący zaognić. Wedle wytwórców tego rodzaju sprzętów tresura czworonoga w której wykorzystywana jest obroża – więcej w temacie – elektryczna można rozpocząć już kiedy czworonóg zna główne komendy a także skończył kilka miesięcy – zwyczajowo przyjmuje się, iż wiek psa pół roku jest takowym momentem, że piesek łączy związki przyczynowo – skutkowe i jest sens używania tego typu obroży do okiełznania jak też korekty niechcianych zachowań u psów.
obroża elektryczna dla psa

Autor: Jeffrey Beall
Źródło: http://www.flickr.com
Czy każdy czworonóg może używać elektrycznej obroży? Niemal każdy.na stronie żwirki dla kota żwirki dla kotaWarunkiem jest rzecz jasna jego wiek bo zbyt młode psy nie wiążą odpowiednio związków przyczyny oraz skutku na czym opiera się poprawnie prowadzona tresura pieska z obrożą elektryczną.

Przed pierwszym zastosowaniem tego typu środka treningu warto też skontrolować stan zdrowia czworonoga oraz spotkać się w tym celu z lekarzem weterynarii. Na rynku jest faktycznie ogromny wybór tego rodzaju urządzeń. W sklepach możemy też dostać elektryczny pastuch dla psa.