W którym województwie są największe, a w którym najniższe płace w naszym kraju?

Aktualnie sytuacja ekonomiczna w naszym kraju trochę się poprawiła. Objawia się to mniej odczuwalnym niż w przeszłości bezrobociem przy jednoczesnym stopniowym podwyższaniu zarobków mieszkańców naszego kraju.

technika

Autor: Daniel X. O’Neil
Źródło: http://www.flickr.com
W praktyce powiększone zostały między innymi tak zwane płace minimalne, jakie obecnie wynoszą ok. 2000 zł brutto. Należałoby jednak wspomnieć, że tyczą się umowy o pracę, ponieważ członek personelu zatrudniony na podstawie umowy zlecenia może uzyskać wynagrodzenie mniejsze niż wymieniona wcześniej płaca minimalna. Z innej strony w ostatnich czasach zwiększeniu uległa nie tylko ona, lecz też m.in. tak zwane średnie miesięczne wynagrodzenie czy tzw. średnia krajowa. Należałoby zaznaczyć, że choć wspomniane wynagrodzenia niezwykle odróżniają się wzajemnie od danego województwa, to najniższe średnie płace brutto są o wiele, (ok. półtora raza) wyższe niż minimalne wynagrodzenie. Nie trudno jest się domyślić, że najwyższe płace otrzymuje się w województwie mazowieckim, z kolei najmniejsze w warmińsko-mazurskim i lubelskim. Powyższe informacje pochodzą z bardzo wiarygodnego źródła, którym jest GUS.

Ledowa reklama

Autor: clry2
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak mimo wymienionych wcześniej faktów, nadal wielu mieszkańców naszego kraju często postanawia na krótszy (na przykład kilkumiesięczny) lub dłuższy (przykładowo na kilka lat lub [Job Service] na stały) wyjazd za granice naszego kraju. Jest tak z tego powodu, że w państwach takich jak chociażby Niemcy czy też Belgia miesięczne zarobki są znacznie wyższe niż przeciętna wypłata w stolicy – ta natomiast wynosi ok.

Zaciekawił Cię ten tekst? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź tutaj firmy odzyskujące odszkodowania podobne materiały – one też są wartościowe.

5,5 tys złotych.

Dla przykładu płaca minimalna w Szwecji wynosi ok. 20000 koron, co w praktyce daje kwotę ok. 10 tysięcy zł. A tego typu płace mogą robić już wrażenie raczej na każdym Polaku.