Bez zwierzaka w mieszkaniu troszkę smutno

Dom bez zwierząt jest jakiś dziwny, brakuje w nim prawdziwego, naturalnego wnętrza. Dom bez czworonoga czy kociaka nie posiada w sobie przyjaznej nastrojowości, nie posiada zwierzęcego pierwiastka, który właściwie wszyscy nosimy w sobie, nie ma też bezgranicznego przywiązania (szczególnie psiaki, chociaż kociarze mogą się zdenerwować). Zanim jednakże zadecydujemy, że jednak chcemy mieć zwierzaka miejmy na uwadze, żeby dokonać jak najlepszego wyboru. Kotek a może piesek? Która rasa? To wszystko musimy drobiazgowo rozważyć.

piesek

Autor: Jörg Schubert
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli szukasz przyjaciela i nie masz wobec niego poważniejszych treserskich planów najbardziej korzystnym wyborem będzie najzwyklejszy kundel. Taka prawda, że te psiaki to bardzo wierni, wdzięczni kompani. Najlepsze rozwiązanie to przygarnąć takiego pieska ze schroniska, gdyż znajduje się tam dużo biednych psiaków, które bardzo oczekują na własny dom. Jak wynika z opowieści osób, które skorzystały właśnie z tego typu możliwości „schroniskowe” pieski są bardzo przywiązane, traktują swojego pana, jak prawdziwego przyjaciela, jako istotę najważniejszą w swoim życiu.

Wiele osób wybiera jednak na psy rasowe. To także ciekawy wybór, bo ras jest bardzo dużo, tak więc każdy znajdzie coś dla siebie. Jednakże przed kupnem takiego psa należy jak najwięcej o nim się dowiedzieć. Przykładowo, taka rasa jak Akita Inu czy Tibetan Mastiff Breededers jest bardzo szlachetna, tego typu rasowce są piękne, dumne i mądre, lecz pamiętajmy, iż są to również psy bardzo duże, uparte i nieustępliwe. Powinniśmy mieć do nich trenerskie podejście i to od samego początku, bo później możemy nad takim psem już nie zapanować. Szczenięta takich ras wyglądają niewinnie, jak małe misiaczki, ale pamiętajmy, że wyrastają na pewne siebie, silne zwierzęta, na które działa zdecydowana i odpowiednia tresura .

A może kotek? Są ludzie, którzy nie wyobrażają sobie mieszkania bez tych czarujących, acz niezależnych zwierząt.

Czy dobra witryna (https://prozoo.pl/sklep/psy/ciastka-dla-psa/) sprosta Twym oczekiwaniom? Mam nadzieję, że tak. Tam też czekają na Ciebie interesujące wpisy. Zachęcam!

Inni są zdania, iż są to zwierzęta egoistyczne, a nawet fałszywe. Warto podkreślić, że kot to nie pies, więc jeśli czekamy na posłuch i zupełne oddanie, to nie mamy co liczyć, iż kot nam to zapewni. Koty są urocze i (wbrew obiegowym opinii) bardzo się przyzwyczajają, ale jednocześnie nie potrzebują pana, który będzie nimi zarządzał. Chodzą swoimi ścieżkami i zawsze mają własne zdanie (LINK).