Co to jest smartBOX, jakie proponuje możliwości oraz do czego w ogóle mógłby być on wykorzystany?

W obecnych czasach posiadamy możliwość korzystania z wielu urządzeń, których nazwy rozpoczynają się od przedrostka „smart”. To brytyjskie określenie znaczy „mądry”, natomiast w wypadku różnych sprzętów, określenie to oznacza, że dany sprzęt jest uniwersalny.
Przykładowo tzw. smartBOX, czyli w dosłownym tłumaczeniu „mądre pudełko”, to urządzenie, jakie służy do zdalnej akwizycji informacji z różnorodnego rodzaju sprzętów pomiarowych.

Obróbka skrawaniem (cnc)

Autor: Windell Oskay
Źródło: http://www.flickr.com
Należą do nich między innymi liczniki prądu czy też wody i np. urządzenia do analizy parametrów sieci. Odczyt uzyskanych informacji odbywa się za pomocą trzech różnych tak zwanych interfejsów komunikacyjnych. Mogłyby one być skonfigurowane w dowolnej postaci. Warto także dodać, że tego typu urządzenie jak smartBOX ma aż 16 wejść impulsowych w postaci 2 gniazd posiadających po osiem wejść. Są one stosowane do pobierania odczytów ze sprzętów pomiarowych.
box social tracking dashboard

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com
Warto też dodać, że tego typu urządzenie jak smartBOX posiada poza tym swe odmienne zastosowania. Mogłoby mianowicie pełnić rolę konwertera protokołów (umożliwia to bezpośredni dostęp do urządzenia pomiarowego).

Jeśli opisywany temat nieprawdopodobnie Ci pasuje, to żeby zdobyć kolejne informacje na prezentowane zagadnienie, pójdź do oferty i kliknij tutaj.

Narzędzie to mogłoby także udostępniać rezultaty obliczeń przy pomocy protokołu RTU. Godnym dodania jest fakt, że wspomniane narzędzie może być zaopatrzone w modem, co zezwala skupiać informacje ze sprzętów znajdujących się w znacznym oddaleniu albo w ciężkim w dostępie terenie.

Można więc powiedzieć, że wymienione urządzenie niezwykle usprawnia pobieranie informacji, a tym samym przyspiesza funkcjonowanie niektórych firm energetycznych.