Przewożenie zwierzaków

Gdy postanowiliśmy mieć czworonożnego pupila raczej nie myślimy o tym jak go wozić. Wiadomo, że w transporcie publicznym będzie trzeba mieć dla naszego zwierzątka bilet, dla psa najlepiej również mieć kaganiec, kota dobrze trzymać w odpowiednim kuferku, inne zwierzątka typu królik czy chomik też. Ale czasem, gdy trzeba pojechać z pupilem w długą podróż możemy mieć pewien kłopot.

transportery

Autor: Cropp
Źródło: Cropp
Niby przewóz psa to nie jest kłopot. Ale, kiedy mamy niewielkie auto to może być problem. Jeszcze większe problemy są wtedy, gdy chcemy zawieźć naszego pupila do hotelu, bo wyjeżdżamy na wakacje, a tu brak czasu na wszystko, a co dopiero na to, by jechać sporo kilometrów do hotelu dla zwierząt. W takim wypadku warto zadzwonić po firmę, która zajmuje się transportem zwierząt. Otóż firmy te mają specjalne auta, które są przystosowane do transport zwierząt. Firmy te istnieją, bo po pierwsze ludzie kochają zwierzęta i nie chcą, by zwierzaki męczyły się w czasie podróży, a po za tym to naprawdę ciekawy sposób na biznes – >>klik<<.

Bywa, że, gdy nasze zwierzę zachoruje nie mamy pojęcia, jak przewieźć go do lecznicy, żeby jeszcze bardziej go nie krzywdzić. W takim wypadku również warto porozglądać się za firmą, która zajmuje się transportem zwierząt.

Przewożenie zwierzaków

Każdy, kto ma zwierzę, wie, że nie jest łatwo się z nim poruszać. Chyba, że jest to

transportery

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

pupil, który uwielbia długie dystanse. inaczej mamy kłopot. Jeśli nasz pies jest duży i na przykład mamy zawieźć go do lecznicy weterynaryjnej, mogą być z tym kłopoty. Jeśli na dodatek weterynarz jest pięć kilometrów od naszego domu, to naprawdę jest nieciekawie. Niby można wejść z psem, który waży czterdzieści kilo do tramwaju podczas szczytu, ale to niezbyt dobry pomysł. Branie zwykłej taksówki może też być złym pomysłem.

Nie wszyscy taksówkarze zgodzą się na przewiezienie zwierzaka. Dlatego transport zwierząt naprawdę może być utrudniony. W takiej sytuacji warto rozejrzeć się za firmą, która oferuje przewóz zwierząt. Jest sporo ofert w Internecie. Cena takiego transportu nie jest duża, a przynajmniej wiemy, że nasz zwierzak ma przyzwoite warunki w czasie podróży. Transport ten, na sto procent przyda się po wizycie u weterynarza, jeżeli np. nasz pies (zobacz ofertę na e-hunter transportery dla psów) był uśpiony na czas zabiegu, to może mieć trudności z chodzeniem, nawet jeśli to krótka trasa.