Plan na zabicie nudy bywa czasami banalnie łatwy

Nuda może dopaść każdego, niezależnie od wieku i płci. Co jest najlepszym lekiem na nudę? Każdy ma swój sposób, lecz wielu ludziom pomaga jakaś rozrywka.

Niektórzy gustują w dość niezdrowych „zabijaczach” nudy (alkohol, używki), inni szukają pasji, zaczynają interesować się czymś nowym, żeby tylko odepchnąć znudzenie jak najdalej od siebie.

Jeżdżący na koniach

Autor: Anita Ritenour
Źródło: http://www.flickr.com

Wielu zaczyna podróżować, oczywiście nie są to wyprawy kilkudniowe czy na koniec świata, bo życie na to nie pozwala (no chyba, że rzucamy wszystko i zmieniamy życie), lecz wypady weekendowe. Warto bowiem poznawać nowe miejsca, umożliwia nam to bowiem, z jednej strony, spojrzenie na swoje życie z innej perspektywy, z drugiej, poszukania inspiracji, ogarnięcia, że świat jest bardziej interesujący, niż w nudnym nastroju. Przy okazji w czasie wypraw na weekend, w niektórych porach roku można znaleźć sobie nowe hobby, na przykład grzybiarstwo. Kupujemy poradnik o grzybach i sprawdzamy, jaki dobry, jaki zły, który można zbierać, a którego należy obejść szerokim łukiem.

Pojawiają się też inne hobby. Dostrzegamy różne zwierzęta, kupujemy na przykład poradnik o koniach, interesujemy się ich hodowlą, życiem, rozmnażaniem, sprawdzamy, jak

Królik

Autor: Ryan Hodnett
Źródło: http://www.flickr.com

inteligentne to zwierzęta, jak bardzo są one wartościowe i mądre (więcej o poradnikach na temat grzybów i koniach (szerzej tu: https://www.nadwigrami.pl/klub-sportowy,oferta-sportowe.html) tutaj: poradniki o koniach, hodowla). Przez przypadek będąc na wsi spotykamy starszego pana, który zachwala hodowlę królików. I już pojawia się iskierka w oku i myśl w głowie, czemu nie kupić poradnika o królikach i poznać się na tych sympatycznych, strachliwych zwierzątkach, może zmiana życia, może taka hodowla?

Na końcu zaś powracamy do swojego domu i zaraz od progu ociera się o nogę nasz kot. Wcześniej nie traktowaliśmy go poważnie, nie zajmował nas jego świat, lecz teraz z biblioteczki wyciągasz wydawnictwo poświęcone kotom, którą jakiś czas temu zakupiłeś, ale nigdy do niej nie zaglądałeś, i czytasz teraz ten poradnik o kotach, o ich hodowli, o ich zwyczajach, kaprysach i niezwykłym zachowaniu. Lektura pochłania cię na długie godziny, a ty sam się dziwisz, jak blisko ciebie są tak fascynujące stworzenia, jak mogłeś się tak nudzić. O książkach na temat kotów i królików przeczytasz też tutaj: poradnik, hodowla (jałówki cielne sprzedaż) królików.