Czy dobrze i bezpiecznie jest skorzystać z lokaty w internecie? O jakich sprawach wiedzieć?

Banki dość często reklamują różnorakie lokaty internetowe oraz mobilne. Takie coś zdobywa coraz więcej popularności, a to dlatego, że jest to wygodne i często oznacza atrakcyjne oprocentowanie.

lokaty online

Autor: Gobierno Aguascalientes
Źródło: http://www.flickr.com
No ale musimy sobie zadać pytanie czy tego rodzaju rozwiązanie faktycznie zapewnia powodzenie?

Lokaty online to po prostu terminowe depozyty bankowe, jakie są zawierane przy wsparciu elektronicznego kanału dystrybucji. Dzięki temu, iż możemy założyć lokatę w internecie, nie jesteśmy zmuszeni już odwiedzać placówki bankowej. A to w sumie oszczędność czasu.
pożyczka na 45 dni

Autor: Pradeep Sanders
Źródło: http://www.flickr.com
Wiadomo, jak dość dużo produktów z tego sektora, również lokata online może wzbudzać uzasadnione wątpliwości oraz obawy o spokój naszych środków. Nie trzeba mieć jednakowoż obawy, bo nie jest to żaden wirtualny produkt tylko normalna lokata bankowa.www.eena.pl/ eena.plJak ją zakładamy drogą internetową, to tak jakbyśmy robili to w placówce bankowej. Podpisujemy umowę oraz akceptujemy regulamin. Podobnie jak w przypadku lokaty otwartej w oddziale bankowym, środki na tego rodzaju lokacie są chronione gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Jak widzimy więc taka lokata jest tak samo chroniona, jak ta, która została założona w stacjonarnym oddziale banku.
Ażeby można było założyć taką lokatę, w konkretnych bankach warto mieć osobisty rachunek z dostępem do elektronicznej bankowości – .

Po zalogowaniu się do bankowości online, trzeba wybrać z listy oferowanych lokat taką, jaka najbardziej nam odpowiada. Istnieją różne ciekawe opcje jak pożyczka na 45 dni, więc samodzielnie sobie wybieramy okres spłaty tego zobowiązania.