Miejsce dla twojego pupila – dowiedz się, jak kupić dobre legowisko

Posiadanie psa jest związane z pewnymi obowiązkami. Nie tylko trzeba z nim wychodzić na spacer, dawać mu jeść, lecz także zapewnić stosowne miejsce do spania i odpoczynku, tak, aby nasz pupilek nie szukał sobie lepszego miejsca i nie położył się np. na sofie w dużym pokoju. W jaki sposób w związku z powyższym kupić idealne posłanie? Jedną z najistotniejszych spraw jest podjęcie decyzji o właściwym rodzaju wypełnienia. Do wyboru mamy waty przemysłowe, gąbki, pianki poliuretanowe, granulaty i kulki silikonowe, jak również duży wybór tworzyw naturalnych, m.in. trawę morską. Jakie tworzywo będzie najlepsze dla naszego psiaka?

pies

Autor: Eselsmann™
Źródło: http://www.flickr.com

Powinniśmy się kierować zbliżonymi zasadami, jakich trzymamy się kupując łóżko dla siebie. Posłanie nie może być za miękkie, ani również zbyt twarde. Kluczowe jest należyte oparcie dla kręgosłupa, tak, aby nie obciążać stawów, z którymi zwierzaki też mogą mieć trudności. Najlepsza grubość posłania to ok. 10 centymetrów, w innym wypadku pies (porównaj ofertę na poduszki dla psa ehunter) będzie czuć podłogę i nie będzie mu wygodnie. Co więcej istotna jest sama forma legowiska (zobacz porady: legowisko z wielkość psa). To, na które się zdecydujemy, zależy w pierwszym rzędzie od miejsca, jakie posiadamy w domu. Najczęściej wybierane są prostokątne kanapy z tzw. oponką wokół, na której pies przysmaki dla yorka szczeniaka może ułożyć głowę. Małe pieski zaś lubią budki, w których mogą się ukryć. Właściciele często podróżujący powinni wybrać materac, który będą mogli ze sobą wszędzie wziąć. Jest wygodny nawet dla większych psów.

pies

Autor: Eselsmann™
Źródło: http://www.flickr.com

Warto jest zakupić ten z warstwą antypoślizgową, aby nie suwał się po podłodze. Co jeszcze musi odznaczać odpowiednie legowisko dla psa? Wymiary są sprawą, na jaką niewątpliwie należy zwrócić uwagę, w przeciwnym razie czworonożnemu ulubieńcowi nie będzie komfortowo. Legowisko powinno być chociaż dwadzieścia centymetrów dłuższe od psa, tak, by miał swobodę ruchów. Co, jeżeli dopiero przygarnęliśmy albo kupiliśmy szczeniaczka? Nie można dobierać legowiska na zaś, dlaczego? Z tego względu, że w za dużej przestrzeni nie będzie się on czuć bezpiecznie i – co najważniejsze – szczęśliwie.Zakupując naszemu czworonogowi właściwe legowisko nie tylko zapewnimy mu komfortowe miejsce do spania, lecz również sprawimy, że będzie miał swój kąt, w którym zawsze będzie mógł się położyć. Polecamy tą stronę: .