Jak wybrać najlepsze konto bankowe dla Twojej działalności? Oto kilka porad.

Jeżeli prowadzisz swoją działalność gospodarczą lub myślisz o otworzeniu przedsiębiorstwa, wówczas bez wątpienia staniesz między innymi przed zagadnieniem tego, jakie konto firmowe będzie dla Ciebie najlepsze. To, w którym banku będziesz trzymał swoje pieniądze jest niezwykle istotną kwestią z punktu widzenia właściwie całej firmy. Jak zatem dobrze wybrać i nie dać się nabić w butelkę? W obecnych czasach konta firmowe proponuje niemal każdy bank. Nic w tym dziwnego – zwykle duże firmy posiadają o wiele więcej pieniędzy niż klasyczny Kowalski, co jest bardzo korzystne dla banku, dlatego banki częstokroć prześcigają się w oferowaniu coraz to nowszych udogodnień dla klientów biznesowych wyłącznie po to, żeby ich do siebie przyciągnąć.

bankomat

Autor: Tax Credits
Źródło: http://www.flickr.com
Najlepsze promocje i udogodnienia oferowane są zazwyczaj nowym klientom – banki w ten sposób chcą ich do siebie przyciągnąć. Jeżeli klient już otworzy konto w konkretnym banku, niewątpliwie będzie mu trudno z tego zrezygnować. Przenoszenie pieniędzy na nowe rachunki, zakończenie starej umowy i konieczność zawarcia nowej – to wszystko powoduje, że najczęściej zostajemy przy starym banku, nawet jeśli już nie wszystkie oferowane przez niego warunki nam pasują. Jeżeli zatem jesteś nowym klientem i szukasz dla siebie rachunku bankowego, bez wątpliwości możesz liczyć na duże rabaty i udogodnienia.

Czym się kierować zakładając konta firmowe? Przede wszystkim popytaj przyjaciół, w jakich bankach mają rachunki i czy są zadowoleni na przykład z obsługi – w wypadku jakichkolwiek kłopotów okazuje się to niezwykle istotne. Sprawdź również, jak wysokie oprocentowanie środków zgromadzonych na rachunku firmowym oferuje bank oraz jakiego rodzaju lokaty możesz założyć –

Dodatkowo upewnij się, czy bank daje możliwość zakładania subkont – to z pewnością bardzo istotne.

Zaintrygował Cię poniższy komentarz z witryny (https://www.graulaw.eu/prawo-handlowe/)? Jeśli się z nim nie zgadzasz, to zapraszamy do polemiki. Każda debata jest przydatna.

Jeśli prowadzisz większą firmę i dokonujesz mnóstwa przelewów, będzie to niezwykle wygodne. Negocjacje z bankiem wcale nie będą prostym procesem, dlatego bez wątpienia powinieneś się najpierw solidnie do nich przygotować. Pamiętaj, że im większą firmę prowadzisz, tym bardziej bank będzie pragnął Cię mieć u siebie – to daje znakomitą pozycję do negocjacji. Jeśli odpowiednio rozegrasz takie negocjacje, bez wątpienia będziesz mógł liczyć na naprawdę dobre warunki.