Niemal każdy z właścicieli firm przynajmniej raz spotkał niesłownych wierzycieli

Kiedy prowadzisz własną firmę, wtedy na pewno niejeden raz już napotkałeś na swojej drodze nieuczciwych kontrahentów. Niemal każdy z prezesów firm przynajmniej raz znalazł się w sytuacji, kiedy klient opóźniał się z opłaceniem faktury albo po prostu w ogóle jej nie uregulował i sprawa musiała skończyć się w sądzie. To kategorycznie nie są przyjemne wypadki dla właściciela żadnej firmy – tym bardziej, że zazwyczaj sprawy sądowe ciągną się przez długie lata, a niesłowny klient robi wszystko, aby zakończyć taką sprawę jak najkorzystniej dla siebie.

monitoring należności

Autor: Håkan Dahlström
Źródło: http://www.flickr.com
Kiedy chcesz w przyszłości uniknąć tego typu wypadków, wtedy bez wątpienia powinieneś zainteresować się nową funkcją wprowadzoną przez sądy. Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twój potencjalny klient (kliknij w link), z którym chcesz wejść w spółkę nie zalega przypadkowo z wypłatą pieniędzy innym osobom, wtedy niewątpliwie powinieneś zastosować wobec niego monitoring należności – monitoring należności w firmie Attorn. Dzięki temu łatwo sprawdzisz, czy dana osoba nie ma nieopłaconych rachunków w stosunku do innych firm.

Kiedy okaże się, że tak jest, z pewnością powinien być to dla Ciebie sygnał ostrzegawczy. Jeżeli nie znasz dobrze tej osoby i nie jesteś pewien, czy możesz jej zaufać w stu procentach, wtedy kategorycznie nie powinieneś wchodzić z nią w interes, bo może się to dla Ciebie skończyć źle. Nie powinieneś bez wątpienia wchodzić w interesy

monitoring należności

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

również z osobami, które zostały osądzone prawomocnym wyrokiem sądowym. Jeżeli masz pewność, że Twój nowy klient miał jakąś sprawę w sądzie, wtedy szybko możesz sprawdzić to przez sieć. Jeżeli wiesz, w jakiej sprawie brał udział, wówczas możesz zwrócić się do konkretnego sądu o udostępnienie Ci akt danej sprawy.

Jeżeli tylko umotywujesz odpowiednio swój wniosek, wówczas bez wątpliwości uzyskasz dostęp do akt sprawy Twojego kontrahenta – to kategorycznie pozwoli Ci go lepiej ocenić i podjąć właściwą decyzję co do następnej współpracy. Praktycznie każdy sąd (komornikolesno.pl/kontakt/) powinien dać Ci wgląd do akt, jednak jeśli jest to e-sąd dostęp do akt (moduły Attorn) masz właściwie zapewniony. Dzięki prawidłowo złożonemu wnioskowi z pewnością go uzyskasz.