Jak nie rozbestwić ukochanego zwierzaka?

Uważasz, że twoja pociecha miała zawsze ciekawe zainteresowania? Już w wieku kilku lat zaczęły je interesować poradniki o roślinach i kwiatach, porady i sposoby na zbudowanie pięknego ogrodu. Mówisz, że to zajęcie dla starszych? Nieprawda. Dzieci mogą się interesować się wszystkim i choćby trwało to tylko chwilę warto umożliwić im takie próby. Ale – uwaga – pamiętajmy, że odpowiednie jest próbowanie z głową.

Dziecko z pluszakiem

Autor: Miles Bannan
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli nasze dziecko jest zafascynowane pieskami nie kupuj mu od razu czworonoga, zakup mu na początek poradnik o psach, o ich hodowli, opiece, o ich możliwościach, o rasach, niech twoje dziecko pozna psie nawyki, niech zobaczy, że taki pies to radość, ale także obowiązek.

Po lekturze takiejksiążki sprawdź jego wiedzę, jeśli będzie opowiadał ci o psach, jakby był wieloletnim hodowcą możesz sprezentować mu czworonoga. To bowiem najlepszy sposób, aby przygotować naszą pociechę do poważnej roli. Niestety, najczęściej jest tak, że rodzice kupują dzieciom w prezencie jakiegoś zwierzaczka, albo proszeni przez głównego zainteresowanego ulegają w końcu jego namowom.

A później… Nie ma chętnych do zajmowania się psem, dziecko nie wypełnia swoich obowiązków, w konsekwencji takie biedne zwierzaki często lądują w schroniskach. Pamiętajmy, że sprawa ta nie tyczy się tylko psów. Jeśli dziecko zafascynuje się ptakami, kupmy mu taki poradnik o ptakach, niech poczyta o hodowli, odżywianiu i opiece, przygotujmy grunt pod przyszłe obowiązki. To podobnie, jak omawiane na wstępie rośliny i kwiaty, można bagatelizować, że nasza pociecha się nimi nie opiekuje, ale często zaczyna się od takich rzeczy, a później te nawyki przechodzą nie tylko na zwierzęta, ale i na najbliższych ludzi (zobacz jak najlepiej zająć się ukochanym pupilem: hodowla (handel bydłem) psów).

Warto mieć mądre i odpowiedzialne dziecko.

Jeżeli zaciekawił Cię ten artykuł, sprawdź jeszcze ten link. To naprawdę świetna witryna (http://www.rolety123.pl/moskitiery-z-wejsciem-dla-zwierzat/), na której znajdziesz podobne informacje!

Nie dość, że sam na tym najwięcej skorzysta to zyskają też ludzie, z którymi będzie miał styczność, zyska jego rodzina, którą założy, co więcej, taka osoba jest bardziej lubiana i szanowana. W przeciwnym razie nasze dziecko może pozostać takim egoistycznym, nieodpowiedzialnym dzieciakiem w dorosłym życiu, a wtedy na ciężko będzie nam zmienić cokolwiek.

Zobacz jak właściwie pielęgnować rośliny i kwiaty w domu i w ogrodzie: książki o uprawie roślin i kwiatów