Dlaczego internetowe pożyczki mają taką popularność, opis ich zalet i wad.

Na rynku finansowych produktów coraz mocniej rozpychają się firmy które oferują tak szybkie pożyczki. Skoro jest zapotrzebowanie na takie produkty, to trudno się dziwić, że powstają również firmy, które je oferują. W porównaniu z tradycyjnymi kredytami albo pożyczkami chwilówki posiadają parę zalet.

Pożyczka

Autor: kstudenta
Źródło: http://www.sxc.hu
Przede wszystkim bardzo łatwo je dostać, w prawie wszystkich przypadkach powinno wystarczyć tylko przesłanie zeskanowanego dowodu, nie potrzeba organizować żadnych dokumentów o zatrudnieniu ani zarobkach. Odkryj ofertę: tutaj

Równie szybkie jest analizowanie złożonego wniosku i przesłanie pieniędzy. W niektórych firmach zajmujących się udzielaniem tego typu pożyczek czas potrzebny od decyzji do otrzymania pieniędzy liczony może być nawet w godzinach – jest to rzecz absolutnie nie do pomyślenia w normalnych bankach, w jakich formalności przeciągają się niekiedy nawet do tygodnia, a potrzebne będzie dodatkowo załatwienie mnóstwa formalności. Dla większości klientów ważne jest również to, że wszystko da się załatwić przy pomocy telefony albo internetu, bez potrzeby wychodzenia z mieszkania.

Banknot

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com

Konkurencja na tym rynku jest coraz większa, więc firmy wszelakimi metodami starają się przyciągnąć klientów do tego, aby skorzystali właśnie z ich usług. Standardem jest już proponowanie pierwszej pożyczki za darmo albo za symboliczne kilka złotych, przykładowo pożyczka vivus dostępna jest bez żadnych opłat w wysokości nawet to 1600 złotych. Lecz dzisiaj może to już nie wystarczyć, z tego też powodu firmy pożyczkowe szukają nowych rozwiązań i pomysłów.

W niektórych z nich ostatnimi czasy się pojawiły programy partnerskie, w jakich za każdą poleconą osobę można zarobić nawet kilkadziesiąt złotych. Odkryj ofertę:

Rzecz jasna należy też być świadomym tego, że takie pożyczki mają swoje wady.

Podnoszona tutaj kwestia jest dla Ciebie cenna? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu świece naturalne, który publikuje zbliżone tematy.

Najważniejszą z nich będą dość wysokie koszty, znacznie wyższe niż w przypadku banków. Kolejnym ograniczeniem będzie okres udzielania, zdecydowana większość firm wymaga spłaty pożyczki w okresie do dwóch miesięcy, niskie są też maksymalne oferowane kwoty, więc w przypadku potrzeby pożyczenia większych pieniędzy trzeba się jednak będzie udać do jakiegoś banku.