Dlaczego internetowe pożyczki mają taką popularność, opis ich zalet i wad.

Na rynku finansowych produktów coraz mocniej rozpychają się firmy które oferują tak szybkie pożyczki. Skoro jest zapotrzebowanie na takie produkty, to trudno się dziwić, że powstają również firmy, które je oferują. W porównaniu z tradycyjnymi kredytami albo pożyczkami chwilówki posiadają parę zalet.

Pożyczka

Autor: kstudenta
Źródło: http://www.sxc.hu
Przede wszystkim bardzo łatwo je dostać, w prawie wszystkich przypadkach powinno wystarczyć tylko przesłanie zeskanowanego dowodu, nie potrzeba organizować żadnych dokumentów o zatrudnieniu ani zarobkach. Odkryj ofertę: tutaj

Równie szybkie jest analizowanie złożonego wniosku i przesłanie pieniędzy. W niektórych firmach zajmujących się udzielaniem tego typu pożyczek czas potrzebny od decyzji do otrzymania pieniędzy liczony może być nawet w godzinach – jest to rzecz absolutnie nie do pomyślenia w normalnych bankach, w jakich formalności przeciągają się niekiedy nawet do tygodnia, a potrzebne będzie dodatkowo załatwienie mnóstwa formalności. Dla większości klientów ważne jest również to, że wszystko da się załatwić przy pomocy telefony albo internetu, bez potrzeby wychodzenia z mieszkania.

Banknot

Autor: Karl Baron
Źródło: http://www.flickr.com

Konkurencja na tym rynku jest coraz większa, więc firmy wszelakimi metodami starają się przyciągnąć klientów do tego, aby skorzystali właśnie z ich usług.

Jeżeli sądzisz, że ten tekst jest warty przeczytania, to bez obaw kliknij ten link i zobacz udostępniony tu wpis – on też Cię zainteresuje.

Standardem jest już proponowanie pierwszej pożyczki za darmo albo za symboliczne kilka złotych, przykładowo pożyczka vivus dostępna jest bez żadnych opłat w wysokości nawet to 1600 złotych. Lecz dzisiaj może to już nie wystarczyć, z tego też powodu firmy pożyczkowe szukają nowych rozwiązań i pomysłów.

W niektórych z nich ostatnimi czasy się pojawiły programy partnerskie, w jakich za każdą poleconą osobę można zarobić nawet kilkadziesiąt złotych. Odkryj ofertę:

Rzecz jasna należy też być świadomym tego, że takie pożyczki mają swoje wady. Najważniejszą z nich będą dość wysokie koszty, znacznie wyższe niż w przypadku banków. Kolejnym ograniczeniem będzie okres udzielania, zdecydowana większość firm wymaga spłaty pożyczki w okresie do dwóch miesięcy, niskie są też maksymalne oferowane kwoty, więc w przypadku potrzeby pożyczenia większych pieniędzy trzeba się jednak będzie udać do jakiegoś banku.