Doskonałe rozstrzygnięcie kłopotu związanego z utrzymaniem porządku w kuwecie kota za pomocą żwirku silikonowego.

W momencie podjęcia decyzji o posiadaniu zwierzaka w domu, należy rozważyć wszelkie wady jak i zalety. Rozumie się przez się, że nie jest to rzecz, jaką po jakimś czasie odłoży się na bok i zapomni. Stąd też decyzja powinna zostać w 100 % słusznie podjęta i przeanalizowana. Spora ilość osób przeważnie podejmuje decyzję o posiadaniu psa bądź kota. Co się z tym łączy, spore zadania, przy czym dogodniejsze dla niektórych będzie posiadanie kota. Czemuż to tak?

żwirki kocie

Autor: Rocky Mountain Feline Rescu
Źródło: http://www.flickr.com
A więc już sam fakt nie wychodzenia z domu o określonych godzinach przemawia na plus dla tego zwierzęcia. Można uchylić okno bądź drzwi balkonowe a nasz pupil sam wyjdzie oraz wróci. Tymczasem wadą dla niektórych może być to, że jak wiadomo koty przede wszystkim te w mieszkaniach nie bywają za często wypuszczane. Zatem należy jemu zapewnić miejsce na załatwianie potrzeb. I tutaj jakby tak chwilę przeanalizować na rynku istnieje już tak dużo udogodnień, iż nie odrażający jest fetor odchodów kota. Kuweta , czyli miejsce gdzie kot załatwia swoje potrzeby powinna zostać wypełniona żwirkiem silikonowym. Ów żwirek silikonowy dla kota dzięki temu, iż wytworzony jest z silikonu niebywale żwawo wiąże a także niweluje fetor odchodów wydalanych przez zwierzaka. Zaletą danego żwirku jest również to, że dzięki swojej niesymetrycznej, szczeciniastej formie potrafi wchłonąć niebywale spore ilości wilgoci, dzięki temu nie będzie potrzebą częsta zmiana treści kuwety.

Żwirek ten usypujemy w kuwecie do wysokości około 5 cm. Bezsprzecznie regularnie niezbędne jest usuwanie odchodów, by obraz kuwety nie spowodował obrzydzenia. Kiedy żwirek silikonowy dla kota będzie czyszczony z odchodów to jest w stanie zostać użytkowany nawet przez czas 1 miesiąca. Jak najbardziej w sytuacji jak dużo zwierząt korzysta z danej kuwety, przy dużej ilości kotów ten okres się skraca – żwirek silikonowy dla kotów.

Czarno biały kot

Autor: Dziunka DBK
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku, kiedy do kuwety załatwiają się 2 koty, konieczna jest wymiana żwirku po przekroczeniu około 20 dni, jednak gdy z kuwety użytkują już 3 zwierzęta (sprawdź koniecznie – szczur laboratoryjny animalab) to nowy żwirek trzeba wsypać po okresie piętnastu dni. Jak widać jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób posiadających koty.