Nowy produkt pieniężny na rynku – czym jest lokata bezkarna?

Dzisiaj na rynku finansowym mamy do czynienia z naprawdę zatrzęsieniem typów przeróżnych lokat. Wśród nich zdołamy wymienić na przykład lokaty terminowe, lokaty negocjowane przeznaczone dla osób z obfitym funduszem inwestycyjnym, lokaty jednodniowe, jakie cieszą się ogromną renomą ze względu na brak podatku Belki i wiele innych.

finanse

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Typów lokat jest więc faktycznie niemało, do tego wszystkiego dochodzą też typy lokat – stałe (stałe naliczanie odsetek poprzez kompletny czas trwania lokaty, niezależnie od wysokości stopy procentowej na rynku) oraz zmienne (zmienne naliczanie procentów w zależności od wielkości stopy procentowej na rynku). Niemniej aktualnie coraz więcej słyszy się o lokacie bezkarnej. Czym jest ta lokata i na czym polega?

Ten nowy towar finansowy jest teraz oferowany przez coraz więcej placówek bankowych. Nim jednak zdecydujesz się na założenie zalecanej w dzisiejszych czasach lokaty bezkarnej powinno dowiedzieć się co kryje w sobie jej nazwa.

Jeżeli zainteresował Cię opisywany artykuł, zobacz jeszcze ten link. To bez dwóch zdań świetna witryna, na której odnajdziesz inne tego typu informacje!

Lokata bezkarna jest współcześnie uznawana za jedną z bezpieczniejszy lokat na rynku walutowym. Z jakiej przyczyny? Bowiem jest to chyba

finanse

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

wyłączna lokata terminowa, której zerwanie przed czasem nie grozi stratą odsetek. Do tej pory zakończenie każdej lokaty przed czasem, niezależnie od jej typu, wiązało się z utratą naliczonych odsetek.

Naturalnie nie traci się prywatnego wkładu, niemniej zarobione odsetki przepadają. Poniektóre banki proponowały wprawdzie lokaty, w jakich w trakcie odejścia przed czasem trwoniło się nie całość, lecz przykładowo jakąś część zdobytych odsetek, jednak jedynie lokata bezkarna gwarantuje zachowanie wszystkich nagromadzonych odsetek – link do ciekawej strony. Lokata bezkarna jest proponowana przez banki na rozlicznych zasadach, wobec tego jeśli interesuje Cię jej założenie to powinno poznać się z ofertą poszczególnych banków. Każda placówka bankowa zdoła albowiem mieć inne wytyczne obowiązujące w trakcie założenia lokaty bezkarnej, na przykład inną wysokość wielkości minimalnej albo też inną optymalną sumę lokaty.