Nowy produkt pieniężny na rynku – czym jest lokata bezkarna?

Dzisiaj na rynku finansowym mamy do czynienia z naprawdę zatrzęsieniem typów przeróżnych lokat. Wśród nich zdołamy wymienić na przykład lokaty terminowe, lokaty negocjowane przeznaczone dla osób z obfitym funduszem inwestycyjnym, lokaty jednodniowe, jakie cieszą się ogromną renomą ze względu na brak podatku Belki i wiele innych.

finanse

Autor: http://sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
Typów lokat jest więc faktycznie niemało, do tego wszystkiego dochodzą też typy lokat – stałe (stałe naliczanie odsetek poprzez kompletny czas trwania lokaty, niezależnie od wysokości stopy procentowej na rynku) oraz zmienne (zmienne naliczanie procentów w zależności od wielkości stopy procentowej na rynku). Niemniej aktualnie coraz więcej słyszy się o lokacie bezkarnej. Czym jest ta lokata i na czym polega?

Ten nowy towar finansowy jest teraz oferowany przez coraz więcej placówek bankowych. Nim jednak zdecydujesz się na założenie zalecanej w dzisiejszych czasach lokaty bezkarnej powinno dowiedzieć się co kryje w sobie jej nazwa. Lokata bezkarna jest współcześnie uznawana za jedną z bezpieczniejszy lokat na rynku walutowym. Z jakiej przyczyny? Bowiem jest to chyba

finanse

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com

wyłączna lokata terminowa, której zerwanie przed czasem nie grozi stratą odsetek. Do tej pory zakończenie każdej lokaty przed czasem, niezależnie od jej typu, wiązało się z utratą naliczonych odsetek.

Naturalnie nie traci się prywatnego wkładu, niemniej zarobione odsetki przepadają. Poniektóre banki proponowały wprawdzie lokaty, w jakich w trakcie odejścia przed czasem trwoniło się nie całość, lecz przykładowo jakąś część zdobytych odsetek, jednak jedynie lokata bezkarna gwarantuje zachowanie wszystkich nagromadzonych odsetek – link do ciekawej strony.

Zobacz większą ilość detali, a zgłębisz dodatkowe treści, które zapewne także Cię zaciekawią. Nie wahaj się zatem i użyj linku adwokat w lublinie.

Lokata bezkarna jest proponowana przez banki na rozlicznych zasadach, wobec tego jeśli interesuje Cię jej założenie to powinno poznać się z ofertą poszczególnych banków. Każda placówka bankowa zdoła albowiem mieć inne wytyczne obowiązujące w trakcie założenia lokaty bezkarnej, na przykład inną wysokość wielkości minimalnej albo też inną optymalną sumę lokaty.