Jakiego zaadoptować kota? Wybór jest spory, ale rasy różnią się od siebie. Jaki kot będzie najlepszy dla ciebie?

Zwolennicy kotów mogą dokonywać wyboru spośród wielu cudownych ras. Koty stanowią wyjątkowo zróżnicowaną pod tym kątem grupę zwierząt. Jest to wynikiem rosnącego od XIX wieku zainteresowania ich hodowlą.

Kot

Autor: Sam DeLong
Źródło: http://www.flickr.com
Kot w domu może stać się wspaniałym towarzyszem, korzystnie jednakowoż poświęcić trochę uwagi wyborowi tego zwierzaka. Jakiego rodzaju rasy cieszą się w dzisiejszych czasach największym zainteresowaniem? Oto parę propozycji dla tych, którzy pragną mieć kota w domu i szukają interesującej oferta dla siebie. Wiele uroku posiadają długowłose okazy. Prezentują się one wyjątkowo, należy jednakże pamiętać o kłopotach związanych z ich pielęgnacją. Persy, jakie w tej kategorii cieszą się największym uznaniem, bez wątpienia nie są kotami dla każdego. Ich sierść potrzebuje starannej pielęgnacji, a z powodu budowy ciała ciała koty te mogą mieć poważne kłopoty z oddychaniem – akcesoria dla kotów.

Zdecydowanie łatwiej zapanować nad kotami o przeciętnej długości sierści. Tu wspaniale prezentują się koty birmańskie albo norweskie. Koty krótkowłose, czyli sfinksy czy koty rosyjskie, są już mniej wymagające – z pewnością jeżeli mówimy o codziennej pielęgnacji. Ogromnym zainteresowaniem wśród hodowców cieszą się rasy orientalne. Tu liderami są smukłe koty syjamskie, jakie jednakowoż są dość delikatne i dość ciężkie w hodowli. Mają one dość ciężki charakter, a najgorzej znoszą osamotnienie. Kot, mimo swej niezależności, wymaga opieki. Warto o tym pamiętać kiedy wybieramy takiego zwierzaka.

Kot

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com
Jakiegokolwiek kota wybierzemy jedno nie ulega wątpliwości: nasz kot będzie bardzo dużo spał. Koty już tak normalnie mają, że sen jest ich bardzo ważną i konieczną czynnością. Stąd też niezwykle istotne są legowiska dla kotów – warto sprawdzić ta ofertę. Należy je wybrać jak najlepiej, żeby nasz kot poczuł się w tym miejscu jak najbardziej wspaniale.

Często koty same sobie wynajdują miejsca do spania, a dodatkowo, są to lokalizacje niespodziewane. Jednakże, każdy kot powinien mieć jedno miejsce do spania, tak samo jak my mamy swoje łóżko. Koty przyzwyczajają się do tego rodzaju miejsca. Pamiętajmy więc o tym, żeby przygotować takie miejsce dla naszego kota, akceptując, iż niekiedy oni i tak wybierze na co ma ochotę.