Faktoring – jego uczestnicy a także najistotniejsze odmiany

Bardzo wielu z nas kiedy tylko słyszy na temat faktoringu posiada bardzo mylne skojarzenie rodzaju: „Czy jest to dokładnie to samo co faktura?”. Wbrew wszelkim pozorom myśli tak bardzo wielu z nas, przede wszystkim z powodu braku zainteresowania tego typu tematami.

Dlatego dzisiaj po opowiadamy troszkę na ten temat – ogólnikową definicję bez żadnego problemu odnajdziemy w sieci, więc my skupimy się na tych mocniej „szczegółowych” rzeczach, bez których to nasz temat nie byłby tym, czym teraz jest.
urzędnik

Autor: Da Sal
Źródło: http://www.flickr.com
Na początku trzeba wiedzieć, iż istnieją trzy podmiotu faktoringu, pośród których to musimy wyróżnić: 1. Faktora (który zazwyczaj bywa bankiem lub już określoną instytucją pozabankową); Druga – Faktoranta (czyli już określonego przedsiębiorcę, który korzysta z owej usługi faktoringowej); a także Trzecia – Dłużnik faktoringowy (czyli w skrócie kontrahent z góry określonego faktoranta).

Co do rodzai faktoringu, to mamy możliwość go podzielić ze względy na trzy dosyć specyficzne cechy: Pierwsza – Podział związany z ryzykiem niewypłacalności klienta (posiadamy tu a więc faktoring właściwy, niewłaściwy a także mieszany); 2. Taki ze względu na jedynie sam termin powiadomienia dłużnika na temat zawartej umowy faktoringowej (czyli faktoring nazywany otwartym, półotwarty oraz tajny); a także nie mniej ważny 3. Czyli posiadający podział ze względu na tę konkretną chwilę otrzymania zapłaty za już sprzedaną wierzytelność (w tym przypadku możemy wyróżnić tak nazywany faktoring dyskontowy, faktoring zaliczkowy, oraz taki odrobinę bardziej specyficzny faktoring wymagalnościowy).

By poznać nowe niezwykle interesujące wiadomości połączone z opracowanym tutaj wątkiem, zapewne przyda Ci się moja witryna. Więc kliknij w poniższy link.

br>
Jeżeli zaprezentowane tutaj wiadomości są dla Ciebie zajmujące, kliknij tu, ponieważ w danym serwisie (http://www.bhpprofesjonalnie.pl/bhp-warszawa/) również odnajdziesz coś wartościowego.

Na sam finisz warto zauważyć, że sam faktoring ma wiele plusów, ale również też minusów, z tego powodu nim podejmiemy jakieś działania dobrze jest nad nimi pomyśleć!