Co powinno się dzisiaj wiedzieć o gołębiach pocztowych?

Gołębie pocztowe są odmianą występującego praktycznie na całym świecie (oprócz Antarktydy) gołębia skalnego. Pośród odmiennych gołębi wyróżnia się wyjątkową cechą charakterystyczną: jest w stanie powrócić do gołębnika nawet z niewiarygodnie odległych miejsc. Ich hodowlą zajmuje się dzisiaj tysiące pasjonatów na całym świecie.

Zdolność gołębi wysyłkowych do wracania do gołębnika z bardzo ogromnych odległości człowiek wykorzystał do przesyłania wieści. Tak więc są one bardzo często nazywane listonoszami. Hodowla gołębi pocztowych jest niezwykle modnym zajęciem na całym świecie. Także w Polsce interesuje się tym osób. W hodowli gołębi niezbędne jest korzystanie z wysokiej jakości karmy i preparatów witaminowych. Wszystkie niezbędne produkty dla gołębi pocztowych (poznaj ofertę z ) oferują odpowiednie sklepy dla gołębi. Oferowane produkty dla gołębi pocztowych to nie tylko dobrej jakości karmy, ale także preparaty witaminowe, składniki mineralne i prawidłowe w hodowli przedmioty. Sklepy dla gołębi są w stanie zaoferować tak naprawdę wspaniałe obrączki, które niezwykle mocno ułatwiają odnalezienie ptaków, które się gdzieś zagubiły.

produkty dla gołębi

Autor: Assemblies Unlimited, Inc
Źródło: http://www.flickr.com

Jako posłańców gołębie stosowano już w czasach starożytnych. Także w erze nowożytnej naprawdę często posługiwano się tymi pomocnikami, aby pilnie wysyłać wieści nawet na bardzo duże odległości. Przed drugą wojną światową zaczęto je hodować nie w celach pracy, ale dla przyjemności. W tym czasie w Polsce zaczęły pojawiać się pierwsze organizacje gromadzące hodowców. Po tym jak wybuchła wojna ich hodowla (dodatki mineralne dla krów) pozostała jednak zabroniona przez okupujące kraj władze niemieckie. Bardzo ekspresowo po zakończeniu wojny hodowla – chów cieląt gołębi wysyłkowych została odnowiona. Gołębie pocztowe wyróżniają się tak naprawdę małą wagą, samica waży maksymalnie 40 dekagramów. Dowiedz się więcej: tutaj. Średnio żyją dwunastu lat. Pod koniec lutego lub na początku marca na świat przychodzą młode.

Niezwykle często jednak w hodowlach młode gołębie pojawiają się już w połowie grudnia. Samica składa zaledwie dwa jajka. Zanim młode zjawią się na świecie mija mniej więcej osiemnaście dni. Jajami i pisklętami opiekuje się nie tylko samica, ale też samiec. Takie zjawisko występuje w przyrodzie naprawdę rzadko.