Czy opłaca się założyć konto w banku specjalnie dla prowadzonej działalności? Na które się zdecydować?

Jednoosobowa firma to zdecydowanie najczęstszy wariant prowadzenia działalności. Istnieje rzeczywiście bardzo dużo plusów prowadzenia tego typu działalności, między innymi proste jej zarejestrowanie, mniejsze składki ZUS przez pierwsze dwa lata od startu (jeżeli jest to pierwsza nasza działalność), a także możliwość samemu podejmowania decyzji.Natomiast również taka forma działalności powinna posiadać rachunek w banku.

ranking kont bankowych

Źródło: pixabay.com

Właściciel firmy może użyć swojego konta osobistego, ale tylko gdy firmuje działalność własnym nazwiskiem. Dobrze jest jednakże założyć osobne konto bankowe. Tak właściwie nie jest to za trudna rzecz, nie zabiera też nam zbyt wiele czasu. Jeżeli wybieramy rachunek dla firmy powinniśmy z pewnością przeanalizować wysokość opłat, jakie trzeba ponieść, najlepiej w związku z tym sprawdzić konto dla firm ranking taki jak na przykład: polecamy stronę. Banki zachęcają darmowym prowadzeniem konta, jednak powinniśmy w tej sytuacji dokładnie zapoznać się z opłatami jakie ściąga bank, aby sprawdzić, czy inne koszty mające związek z obsługą rachunku nie są przesadnie wysokie.

Tak może być w przypadku prowizji za przelewy oraz opłaty za kartę debetową.

Kiedy będziesz zdania, że zaprezentowany w tym miejscu post jest warty zainteresowania, kliknij ten link, a przeczytasz więcej informacji (http://www.1estate.pl/kalkulator-kredytu-hipotecznego/) tego typu materiałów!

Najczęściej najkorzystniejszą ofertę posiadają banki internetowe. Dobrze jest sprawdzić, czy ilość dostępnych bankomatów jest właściwa dla nas. Jak mamy w planach najczęściej płacić gotówką, to bardziej korzystnym rozwiązaniem będzie konto w banku, jakiego bankomaty lub placówkę posiadamy w pobliżu miejsca gdzie mieszkamy lub firmy. Na początek działania firmy świeżo upieczonemu przedsiębiorcy wystarczy standardowy rachunek bankowy, będzie to wygodne, bo będzie on służył do płacenia ZUS-u jak również do Urzędu Skarbowego.

finanse

Autor: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com

Będzie także służył do standardowego opłacania bieżących należności. Banki posiadają we własnej ofercie też konta z pomocnymi pakietami usług, ich obsługa jest niestety droższa. Dobrze więc zastanowić się nad tym, czy w firmie nieodzowne będzie konto bankowe takiego rodzaju. Lepiej w związku z tym przed wybraniem konkretnego konta firmowego skorzystać z dostępnych w sieci porównywarek cen za takie usługi takich jak ta: , na takich stronach będziemy mieć pełną informację odnośnie ofert, które przedstawiają nam banki.