Jakim sposobem wycenić własną nieruchomość?

Coraz mniejsza ilość Polaków decyduje się zakupić dom. Oczywiście najbardziej znaczącą przyczyną owego stanu rzeczy jest nadal skomplikowana sytuacja ekonomiczna kraju, a więc nawet zamożni Polacy decydują się poczekać na podjęcie decyzji. A poza tym, banki mniej chętnie decydują się na podpisanie umowy z klientem – łatwo zauważyć o wiele większą ilość odmów kredytów. Jak zatem żyć? W jaki sposób sprzedać własną nieruchomość? Na szczęście ten człowiek, który zna sztuczki zwiększające sprzedaż, a do tego odpowiednio podejdzie do wszelakich działań, ma okazję bez większego problemu sprzedać swój dom.

nieruchomość na sprzedaż

Autor: Mark Moz
Źródło: http://www.flickr.com
Może to trochę zbyt optymistyczny osąd, lecz w zasadzie jest tak, że jeżeli porządnie ogarniemy ten temat, zapewne nie będziemy czekali na kupca przez bardzo długi czas. A naturalnie nie można za bardzo obniżać ceny, bo to dla nas całkowicie nieopłacalna decyzja. Dobrze, że rzeczoznawca majątkowy KGDM może skrupulatnie ocenić wartość domu, działki, etc. Należy korzystać z usług świadczonych przez rzeczoznawcę majątkowego, ponieważ w zasadzie jest to wyłączna osoba, która umie się za to zabrać. Kiedy ocenimy wartość na oko, zapewne znacząco zawyżymy bądź obniżymy wartość. To praktycznie pewne.

Nie możemy za bardzo polemizować, gdy wycena nieruchomości raczej nie spodoba się nam – traktujemy o tym. Przecież rzeczoznawca ma sporo większą wiedzę, bardzo duże doświadczenie, oszacował w końcu wiele majątków. To wyraźnie pokazuje, że rzeczoznawca jest fachowcem, któremu jakby nie patrzeć przydałoby się zaufać.

Warto także zapamiętać, iż absolutna większość Polaków, Rumunów, Brytyjczyków albo Amerykanów to wzrokowcy. Czyli bardzo istotne jest to, aby przed wpuszczeniem do domu, miejmy nadzieję, że już przez krótki czas, najzwyczajniej spowodować, iż dom (zobacz pożyczki pod zastaw nieruchomości smartvest) będzie ładniejszy, niż każdego dnia. To naprawdę istotne, bo przecież z całą pewnością zależy nam na bezproblemowej sprzedaży nieruchomości. Nie powinniśmy również sądzić, że szukanie nabywców przez Internet jest w dzisiejszych czasach i tak nie niezbędne . Takie rozumowanie nie ma sensu. Obecność w Sieci zwiększa szanse na pozbycie się domu.