Doskonałe rozstrzygnięcie kłopotu związanego z utrzymaniem porządku w kuwecie kota za pomocą żwirku silikonowego.

W momencie podjęcia decyzji o posiadaniu zwierzaka w domu, należy rozważyć wszelkie wady jak i zalety. Rozumie się przez się, że nie jest to rzecz, jaką po jakimś czasie odłoży się na bok i zapomni. Stąd też decyzja powinna zostać w 100 % słusznie podjęta i przeanalizowana. Spora ilość osób przeważnie podejmuje decyzję o posiadaniu psa bądź kota. Co się z tym łączy, spore zadania, przy czym dogodniejsze dla niektórych będzie posiadanie kota. Czemuż to tak?

żwirki kocie

Autor: Rocky Mountain Feline Rescu
Źródło: http://www.flickr.com
A więc już sam fakt nie wychodzenia z domu o określonych godzinach przemawia na plus dla tego zwierzęcia. Można uchylić okno bądź drzwi balkonowe a nasz pupil sam wyjdzie oraz wróci. Tymczasem wadą dla niektórych może być to, że jak wiadomo koty przede wszystkim te w mieszkaniach nie bywają za często wypuszczane. Zatem należy jemu zapewnić miejsce na załatwianie potrzeb. I tutaj jakby tak chwilę przeanalizować na rynku istnieje już tak dużo udogodnień, iż nie odrażający jest fetor odchodów kota. Kuweta , czyli miejsce gdzie kot załatwia swoje potrzeby powinna zostać wypełniona żwirkiem silikonowym. Ów żwirek silikonowy dla kota dzięki temu, iż wytworzony jest z silikonu niebywale żwawo wiąże a także niweluje fetor odchodów wydalanych przez zwierzaka.

Zainteresował Cię nasz tekst? Więc zapraszamy Cię – zajrzyj na kolejną stronę i dokonaj oceny (http://www.acana.com.pl/karma/dzien-kundelka-bo-kochamy-wszystkie-psy/) naszych starań. W razie pewnych wątpliwości – pisz!

Zaletą danego żwirku jest również to, że dzięki swojej niesymetrycznej, szczeciniastej formie potrafi wchłonąć niebywale spore ilości wilgoci, dzięki temu nie będzie potrzebą częsta zmiana treści kuwety.

Żwirek ten usypujemy w kuwecie do wysokości około 5 cm. Bezsprzecznie regularnie niezbędne jest usuwanie odchodów, by obraz kuwety nie spowodował obrzydzenia. Kiedy żwirek silikonowy dla kota będzie czyszczony z odchodów to jest w stanie zostać użytkowany nawet przez czas 1 miesiąca. Jak najbardziej w sytuacji jak dużo zwierząt korzysta z danej kuwety, przy dużej ilości kotów ten okres się skraca – żwirek silikonowy dla kotów.

Czarno biały kot

Autor: Dziunka DBK
Źródło: http://www.flickr.com
W przypadku, kiedy do kuwety załatwiają się 2 koty, konieczna jest wymiana żwirku po przekroczeniu około 20 dni, jednak gdy z kuwety użytkują już 3 zwierzęta to nowy żwirek trzeba wsypać po okresie piętnastu dni. Jak widać jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla osób posiadających koty.