W jakim miejscu można by znaleźć najmniej kosztowną poradę prawną?

Wszyscy mamy czasami pytanie do mecenasa, jednak korzystanie z jego pomocy czasem ogranicza się do lakonicznej odpowiedzi, za którą prawnik żąda zapłaty np. pięćdziesięciu czy stu złotych.

porady

Autor: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też chcąc oszczędzić nie taką małą kwotę, zazwyczaj poszukujemy pomocy w internecie.
Mamy tam do dyspozycji dużo portali, które proponują pomoc specjalistów reprezentujących przeróżne dziedziny prawa. W zależności od danego serwisu, mogą to być porady bezpłatne lub odpłatne. W takiej jednak okoliczności są one trochę bardziej tematyczne oraz rozbudowane. A spraw, z którymi możemy się zgłosić do działającego w taki sposób prawnika jest bardzo dużo. Przykładowo mogłyby one tyczyć się prawa cywilnego (separacja, prawa do opieki), prawa karnego (kradzież rzeczy, pobicia) czy prawa skarbowego (jeśli chcemy mieć pewność, że w naszej firmie kwestie skarbowe są przeprowadzane zgodnie z prawem). Możliwych spraw jest tyle, ilu ludzi, którzy posiadają nieczyste zamiary.
Często zapytania dotyczą usiłowania oszustwa przez wyłudzenie nieprzysługujących kwot za przykładowo wynajęcie mieszkania. Adwokaci chętnie odpowiedzą także na zapytania dotyczące między innymi eksmisji, prawa (polecamy więcej treści na ten temat) pracy czy też podziału majątku. Chcąc otrzymać pomoc prawnika w internecie, należy przygotować krótkie, ale posiadające wszystkie drobiazgi zapytania. Tylko wtedy mecenas będzie mógł udzielić pełnej odpowiedzi.

Okres na jej udzielenie jest przeważnie bardzo szybki oraz wynosi max 24-48 godzin. Poradę można też uzyskać wykonując telefon do prawnika na darmową informację telefoniczną.