Bazy rodzaju B2C – czyli, bazy typowo konsumenckie „na już” albo na „wyjątkowe zamówienie”

Dosłownie każdy, kto zakłada firmę wie, jak istotne jest uzyskanie klientów – od tego w rzeczywistości z każdym razem zależy cała przyszłość posiadanej przedsiębiorstwo.

podczas szkolenia

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

By ich zdobyć mamy możliwość wykorzystać wiele „chwytów”, takiego typu jak choćby kampanie telemarketingowe, kampanie nazywane „e-mail marketingowymi”, czy kampanie typu SMS, MMS oraz IVR.

Kiedy stwierdzisz, że warto by było zgłębić inny aspekt tej problematyki, kliknij tutaj i przeczytaj ponadto więcej szczegółów w witrynie.

Wbrew wszelkim pozorom wcale nie musimy się jednak aż tak bardzo nad nimi rozdrabniać, gdyż by „wprawić je w jakiś ruch”, wystarczy jedna rzecz, a więc baza typu B2C. Co to dokładnie jest no i w jaki sposób tak naprawdę może nam pomóc?

Wielu nie ma w ogóle pojęcia, iż wchodząc do sieci i korzystając z niej, nasze informacje bywają zbierane w bazy. Oczywiście słychać na temat tego w telewizji, czy radiu – możemy również napotkać na ten temat artykuły, przyglądając sieć.

Jeśli opisywana problematyka Cię ciekawi i chcesz ją poznać lepiej, więcej przeczytasz tu – to nieco inny punkt widzenia na taką tematykę.

Jednak zwykle nasza wiedza na ten konkretny temat ogranicza się jedynie do tego, iż kiedy podajemy gdzieś informacje, to dane miejsce je utrzymuje – prawda jednak bywa trochę inna. Kiedy zgadzamy się na wykorzystanie naszych danych osobowych dla przykładu, przy zakładaniu konta w sklepie internetowym, musimy po zaznaczać pewne zgody – jedne są w pełni obowiązkowe, inne nie, lecz te pierwsze od pierwszej chwili pokazują, jak bardzo wielu z nas nie czyta ze zrozumieniem. Tak naprawdę wyrażając zgodę na wspomniane wykorzystanie danych, związujemy się umową z konkretną firmą i jej partnerami – innymi słowy przesyłamy informacje dalej. W ten konkretny sposób wytwarza się tak nazywane bazy konsumenckie, czyli napomknięte B2C.

Takie bazy są dość mocno ukierunkowane – mamy możliwość zakupić jakąś na już określony temat od innych lub też zlecić stworzenie takiej firmie, która się w tym specjalizuje – dzięki temu uzyskamy informacje ludzi, których interesuje dany typ produktu czy usługi.