Co jest najważniejsze, aby odchudzanie zakończyło się powodzeniem?

Wszyscy lubimy przeróżne smakołyki, ale spożywanie ich w za dużych ilościach w zły sposób odbija się na naszym zdrowiu. W krytycznych przypadkach prawdopodobny jest atak serca i w wyniku tego nawet zgon.

awans

Autor: Alexander Synaptic
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście mamy możliwość obronić się przed tego typu scenariuszem poprzez wykonywanie ćwiczeń fizycznych oraz zmianę diety na o wiele treściwszą.
Każdy dietetyk spotyka dużo osób, które mają problem dotyczący otyłości. Pacjenci zazwyczaj podają podobne powody powstania obfitego brzucha: niedostatek czasu na ćwiczenia, brak w pobliżu jakiejś dobrej siłowni, konieczność wykonywania jakiejś pracy.

Masz zamiar zgłębić także inne analogiczne posty, jednak nie masz pewności, gdzie ich szukać? Bez obawy – przeczytaj więcej w tej ofercie (https://franklincovey.pl/szkolenia/uwazny-szef-buduj-zaangazowanie-w-kontaktach-11/).

Sytuacja jest jednak inna: jeśli ktokolwiek czegoś chce wykona dużo, aby taki zamiar zdobyć. Jeżeli poszukujemy dobrej porady w tym zakresie, musimy umówić się z dobrym dietetykiem. On na bazie przeprowadzonej z nami konsultacji wykona dla nas skuteczny plan żywieniowy. Będzie on zawierał odpowiednie elementy, które dopomogą nam w dojściu do oczekiwanej wagi. Jednak samo menu to jedynie składnik, powinniśmy również regularnie ćwiczyć różne sporty lub choćby możemy wychodzić na długie spacery.

Bardzo istotna jest motywacja do schudnięcia. Czasami dopomaga po prostu widok wskaźnika na wadze, czasami nieprzyjemne spojrzenia obcych ludzi. Bardzo ważne jest to, aby w swych dążeniach do obniżenia swojego ciężaru wykazywać upór, ale i odpowiedzialne myślenie. Przyjemną wiadomością może być to, że osoby, które chcą zrzucić parę kilogramów, powinny jeść częściej. To nie oznacza jednak, że powinniśmy jeść więcej. W praktyce powinno to być ok. 4-5 stosunkowo niewielkich i zdrowych posiłków w ciągu dnia. Chodzi o to, aby stronić od jedzenia kalorycznych słodyczy.

Ponadto przed początkiem terapii należy mieć pewność, że jesteśmy na nią przygotowani z uwagi na nasz stan zdrowia. Wyniki końcowe będą trwalsze, jeśli strata wagi nie będzie zbytnio szybka.