Jak odpowiednio tresować czworonoga

Gdy zabieramy do siebie do domu rozkosznego szczeniaka to, niezbyt zastanawiamy się nad tym jak go wytresować. Początkowo po prostu jesteśmy zadowolone z tego, że mamy szczeniaka. Oczywiście wiążą się z nim obowiązki, bo musimy wyprowadzić go na spacer i dawać mu jeść, do tego potrzebuje on jeszcze sporej porcji pieszczot, więc musimy się nim opiekować. Jednak o normalnej tresurze nie rozmyślamy. A, jeśli nie chcemy, by, kiedy psiak podrośnie wszedł nam na głowę to powinniśmy pomyśleć o tym jak wytresować psa. Nie jest to łatwe zajęcie, bo żeby pies naprawdę stał się posłuszny, to my musimy być naprawdę konsekwentni i stanowczy.

Pies

Autor: Mano Ranjan M
Źródło: http://www.flickr.com
Nie możemy raz na coś psiakowi pozwalać a później wszystkiego mu zabraniać. Ważne, żeby jednak od szczeniaka kształtować dobre nawyki. Wiadomo, że nie można wymagać od szczeniaka, żeby nie załatwiał swoich potrzeb fizjologicznych w domu. Początkowo trzeba go tego wyuczyć, a żeby go tego nauczyć, trzeba wychodzić z nim na podwórko parę razy dziennie.

Publikacja, którą właśnie widzisz to nieszablonowe źródło (https://www.petkingdom.pl/) informacji, ale jeśli szukasz podobnych danych, to kliknij odnośnik.

Jeżeli sami do końca nie wiemy, co robić, żeby dobrze tresować psa, to dobrze poczytać książki lub obejrzeć programy w TV, zyskamy wiele cennych wskazówek – .

A jeśli chcielibyśmy mieć psa wytresowanego na tip-top i to nie jedynie w najważniejszych aspektach, to warto wybrać się do szkółki treserskiej. Tam nasz czworonóg zostanie wyszkolony a i my dowiemy się w jaki sposób zapanować nad psem.

Pies to odpowiedzialność
Kiedy posiadamy w mieszkaniu psa, który się nas nie słucha, zdaje nam się, że czworonóg jest po prostu krnąbrny. Ale rzeczywistość jest taka, że niestety to my sami jesteśmy temu winni. Należy po prostu wiedzieć jak wytresować psa. A wszyscy wiedzą, co robić, żeby pies we właściwy sposób reagował na nasze polecenia. Jednak, by pies reagował musi zostać zapoznany z tymi komendami – .

Nic nie dzieje się samo, jeśli chodzi o tresowanie psa. Gdy wiemy, że samodzielnie nie damy sobie z tym zadaniem rady, to najlepiej pójść do treserów. Treserzy psów potrafią w krótkim czasie sprawić, że zwierzę będzie ułożone. Ale będąc właścicielami psa powinniśmy brać pod uwagę, że my również będziemy musieli trochę dostosować swoje podejście do naszego psa.