Kupno przyjaciela domu. Na jakie rzeczy trzeba zwrócić uwagę?

Kiedyś wreszcie przychodzi ten dzień, gdy nasze dziecko ogłasza nam, że musi mieć w domu zwierzaka. To dosyć poważna sprawa i trzeba się nad tym odpowiednio zastanowić. Na pewno nie możemy od razu się zgadzać. Nie oznajmiajmy naszemu dziecku, że zgadzamy się na to, tylko po to, by przestało nas tą sprawą zamęczać. Okłamywanie malca przyniesie jeszcze gorsze konsekwencje niż odmowa. Zanim jednak zadeptamy pragnienia dzieciaka o zwierzątku, przemyślmy wszystko na spokojnie.

Pies rasy mastif tybetański

Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze, odbądźmy rozmowę z maluchem o odpowiedzialności za zwierzę. Wytłumaczmy mu, że jest to żywe stworzonko, które jest od nas zupełnie zależne. Trzeba je dokarmiać i pielęgnować – . Jeśli nasze dziecko pojmie to i zobowiąże się przestrzegać wszelkich reguł, możemy pomyśleć o zwierzaku.

Zazwyczaj decydujemy się na pieska. Pies to od dawien dawna najlepszy przyjaciel człowieka. Jak dotąd się nie zdarzyło, by wierny pies zdradził swojego pana. Wręcz przeciwnie, słyszymy o wypadkach, gdy to pies (porównaj ofertę na materac dla psa ehunter) ratuje z niebezpieczeństwa swojego właściciela. Czasem przez długi czas „opłakuje” śmierć człowieka i często wkrótce sam też zdycha. Piesek będzie na pewno oddanym kompanem naszego malucha. Istnieje wiele odmian, które wprost uwielbiają dzieci, można zatem poszukać takiego psiaka.

Wybierając pieska, weźmy pod uwagę to, jaki tryb życia prowadzi. Jeśli mieszkamy w bloku, w niewielkim mieszkanku nie decydujmy się na wielkie rasy oraz takie, które potrzebują się wyhasać. Kupmy raczej odmiany, którym nie potrzeba tak dużo ruchu. Jeśli chcemy jamnika, pamiętajmy o tym, aby nie wspinał się samodzielnie po schodach, gdyż to może mu zniekształcić kręgosłup.

tibetan mastiff

Autor: lgrvv
Źródło: http://www.flickr.com
Zapewniajmy naszemu psiakowi odpowiednią karmę, dopasowaną do jego aktywności – . Nie dokarmiajmy psa resztkami ze stołu, ponieważ nie wszystko, co jest dla nas dobre, będzie odpowiednie również dla ukochanego zwierzaka.

Nie czekaj – tylko wejdź na polecany wpis, z którego dowiesz się mnóstwa ciekawych danych dotyczących tego tematu.

Powinniśmy również kupić naszemu czworonożnemu przyjacielowi coś do zabawy. W każdym sklepie z akcesoriami dla zwierząt kupimy wszelkiego rodzaju zabawki dla psów w sklepie zoologicznym Glonojad. Są one wykonywane z najrozmaitszych materiałów. Niektóre gryzaki pomagają w usuwaniu kamienia nazębnego.