Hodowla zwierzątka – odpowiedzialne wyzwanie

Wiele ludzi posiada obecnie zwierzątka domowe. Z pewnością da się bez żadnego badania stwierdzić, że większość ma szczeniaka albo kotka. Jednakże sporo jest również takich osób, które nie cenią miękkiego futerka, tylko decydują się na zwierzę jakie nie należy do ssaków.

Królik miniaturowy

Autor: Marcin Moga
Źródło: http://www.flickr.com
Gady oraz płazy, bo to o nie chodzi, są coraz popularniejsze w naszych domach. Z pewnością duży wpływ ma na to to, iż nie są tak silnymi alergenami, jak zwierzęta posiadające sierść, a przecież alergii wszelkiego rodzaju jest współcześnie coraz więcej. Takie zwierzęta przysmak dla psa Prozoo to przykładowo patyczaki, żółwiki, węże i tak dalej. Pomimo iż mniejsze od psa, ich hodowanie może sprawiać wiele problemów – oprócz odpowiedniego pożywienia potrzebują one także dopasowanego do swoich indywidualnych potrzeb terrarium. Co to jest? To coś, co przypomina trochę jak znacznie obniżone akwarium pozbawione wody, a zamiast tego, w zależności od rodzaju zwierzęcia, wysypane piaskiem, żwirem lub jeszcze czymś innym. Terrarium, by dobrze spełniało swoje role, musi być dokładnie dopasowane do naszego zwierzątka, zarówno pod względem wielKości, jak również wysokości ścian, innych znajdujących się w nim akcesoriów, a również panującej wewnątrz temperatury –
Jeżeli interesujemy się zakupem płaza, z pewnością do listy zakupów które pragniemy zrobić w sklepie zoologicznym musimy dopisać nowoczesny towar, którym jest mata grzewcza terrarium. Doskonale zastąpi ona wszelkie grzałki i lampy, jakie dotychczas troszczyły się o właściwą temperaturę w terrariach – sprawdź matę grzwczą terrarium.

Taka mata ułatwia błyskawiczne oraz szybkie sterowanie ciepłem w różnorodnych zakresach, dzięki czemu może być stosowana w trakcie hodowli różnorakich zwierząt. Mata grzewcza terrarium zamienia w praktycznie całkowicie naturalne środowisko konkretnego gatunku, poprzez co zapewnia mu najlepsze warunki życiowe.