Sprawdź, jakie rzeczy kupić nim zaadoptujesz kota

Chcesz posiadać kota? Przygotuj się na „niezłą jazdę”. Mówimy tu naturalnie o wszelkich aspektach posiadania tego przeuroczego diabełka. Kot to nie pies, taka jest podstawowa zasada. Nie wyszkolisz go jak psa, choć ułożyć sobie z nim życie można, nie będzie wdzięczny, jak pies, chociaż oznak bliskości zapewne doświadczysz. Kot nie będzie przede wszystkim potulny jak pies, chociaż wszystko zależy, na jakiego kota trafimy.

Przede wszystkim, każdy kot jest wyjątkowy, każdy posiada swój własny wachlarz zachowań i kaprysów. Nie słyszałem jeszcze, by istniały dwa identyczne koty (to identycznie jak ludzie, też każdy na po swojemu jest oryginalny). Jeden kot będzie bardziej

zwierzę

ugłaskany, będzie preferował pieszczoty i spanie razem z tobą, drugi będzie cię gryzł, gdy tylko będziesz chciał wziąć go na ręce, będzie od ciebie stronił, a niekiedy nawet zapoluje na twoje nogi. Pamiętaj: na jakiego kota (rekomendujemy hunter miski dla kota) trafisz powinieneś go zaakceptować po całości, ponieważ wcześniej to ty się zmienisz, niż kot zmieni swoją nieokiełznaną naturę- więcej info.

Kot jednak to mniej obowiązków niż pies.

Jeżeli zafascynowała Cię przedstawiana w tym wpisie tematyka, zweryfikuj treść (http://www.alpaki.pl/sprzedaz-alpak,6), którą prawdopodobnie również uznasz za pożyteczną.

Najistotniejsza różnica: z psem należy wychodzić kilka razy na dzień, a kot to nic odkrywczego – kuweta dla kota ) i spokój. Nawet, gdy na dworze huragan, zawieja śnieżna lub trzaskający mróz – nie musimy wychylać tam nosa. Miej na uwadze jednakowoż, żeby ją regularnie opróżniać, gdyż każdy kot to (w mniejszym lub większym stopniu) czyścioch i jeśli dojdzie do wniosku, że w kuwecie jest już za brudno, nie omieszka w takim wypadku załatwić swoich potrzeb w innym miejscu. Ogólnie, posiadanie kota to nie jest drogi interes, nie musisz często odwiedzać sklepu zoologicznego czy lecznicy weterynaryjnej-

Jasne jest, że poza kuwetą musisz się zaopatrzyć w inne potrzebne rzeczy: transporter dla kota (link do sklepu zoologicznego) (nawet jak nie podróżujesz to się przydaje, na przykład, wizyta u weterynarza), pożywienie, witaminy i zabawki. Co 3 miesiące

koty

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

powinieneś odwiedzić lecznicę weterynaryjną, aby nabyć tabletkę na odrobaczenie, a raz do roku wymagane jest szczepienie. To tak naprawdę niezbędne minimum, jakie wystarcza, abyposiadać zadowolonego kota.

Nie zapominaj także, że jeśli bierzesz kocura, który nie jest wykastrowany możesz mieć kłopot, bo taki kot lubi znaczyć teren moczem, a zapach kociego moczu nie jest zbyt przyjemny. Niektórzy się tym nie przejmują, a po jakimś czasie przyzwyczajają się do tej specyficznej woni. Ja jednakże radziłbym ci, żebyś pomyślał o tym zabiegu.